Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Premier nie weźmie udziału w spotkaniu ostatniej szansy

250
Podziel się:

Znamy skład rządowej delegacji na poniedziałkowe rozmowy z nauczycielami. Będą ministrowie, będą eksperci, ale zabraknie premiera.

Szef ZNP Sławomir Broniarza informuje, że poparcie dla strajku jest wśród nauczycieli bardzo wysokie.
Szef ZNP Sławomir Broniarza informuje, że poparcie dla strajku jest wśród nauczycieli bardzo wysokie. (East News, Reporter)

Jak ustalił RMF 24, rządowej delegacji ma przewodniczyć minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W spotkaniu weźmie udział także szefowa resortu finansów Teresa Czerwińska, oraz minister edukacji Anna Zalewska. Na spotkanie przyjadą razem z grupą ekspertów.

Rano spotkanie zapowiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Organizatorem rozmów jest Rada Dialogu Społecznego, którą kieruje Dorota Gardias z Forum Związków Zawodowych.

W spotkaniu weźmie udział także przedstawiciel prezydenta Andrzej Dera. Jak informował rzecznik Forum Związków Zawodowych, organizatorzy czekają też na potwierdzenie udziału szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka.

Zobacz także: Oglądaj też: Nauczyciele odchodzą z zawodu. Wolą iść do korporacji

W poniedziałek poznamy wyniki referendum strajkowego, które jest prowadzone w polskich szkołach. Szef ZNP twierdzi, że jak dotąd najniższy wskaźnik poparcia dla strajku w jednej ze szkół na Śląsku wynosi 72 proc., a zazwyczaj poparcie oscyluje pomiędzy 90 a 100 proc.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował rozpoczęcie strajku nauczycieli na 8 kwietnia. Ma potrwać do odwołania. Warunkiem rozpoczęcia strajku jest co najmniej 50-procentowa frekwencja w referendum ZNP.

ZNP zachęca do udziału w nim wszystkich pracowników oświaty, bez względu na poglądy i przynależność związkową. Swoje referendum strajkowe prowadzi też Forum Związków Zawodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(250)
Były nauczyci...
5 lata temu
Nauczyciela powinni mieć prawo do strajku w Ferie i wakacje p. Broniarz !!!!Przecierz tyle urlopu Wam nie przysługuje .... W poczynaniach prezesa Broniarza widze polityczną nagonke jak za p. Suchockiej i własną kampanię wyborczą .Obłudnik..
markiza
5 lata temu
"Nauczyciele odchodzą z zawodu. Wolą iść do korporacji" - no i kto zrobi zrzutkę na pensję pana Broniarza, bo jak przyznaje sam zainteresowany, z tego się utrzymuje mimo, że zawodu nauczyciela nie wykonuje od 15 lat i za to kasuje 12 tyś.
Ja
5 lata temu
Premier nie będzie tracił czasu na spotkanie w sprawie tysięcy uczniów. Zabronił mu prezes. Jak żyć w takim kraju?
Kryslc
5 lata temu
ZNP przetrwało dwie wojny światowe, komunizm to i PiS przetrwa.
Ja
5 lata temu
Poziom intelektualny nauczycieli odzwierciedla udzial w strajku.Inteligentny myslacy czlowiek nie szedl by slepo za PZPRowskim wataszko i nie zostawił by dzieci w tak ważnym dla nich terminie.Dla nauczyciela uczeń to najwyższa wartość.
...
Następna strona