Notowania

gospodarka
21.03.2019 16:44

Strajk nauczycieli. Premier nie weźmie udziału w spotkaniu ostatniej szansy

Znamy skład rządowej delegacji na poniedziałkowe rozmowy z nauczycielami. Będą ministrowie, będą eksperci, ale zabraknie premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Szef ZNP Sławomir Broniarza informuje, że poparcie dla strajku jest wśród nauczycieli bardzo wysokie. (Fot: Reporter)

Jak ustalił RMF 24, rządowej delegacji ma przewodniczyć minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W spotkaniu weźmie udział także szefowa resortu finansów Teresa Czerwińska, oraz minister edukacji Anna Zalewska. Na spotkanie przyjadą razem z grupą ekspertów.

Rano spotkanie zapowiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Organizatorem rozmów jest Rada Dialogu Społecznego, którą kieruje Dorota Gardias z Forum Związków Zawodowych.

W spotkaniu weźmie udział także przedstawiciel prezydenta Andrzej Dera. Jak informował rzecznik Forum Związków Zawodowych, organizatorzy czekają też na potwierdzenie udziału szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka.

Oglądaj też: Nauczyciele odchodzą z zawodu. Wolą iść do korporacji

W poniedziałek poznamy wyniki referendum strajkowego, które jest prowadzone w polskich szkołach. Szef ZNP twierdzi, że jak dotąd najniższy wskaźnik poparcia dla strajku w jednej ze szkół na Śląsku wynosi 72 proc., a zazwyczaj poparcie oscyluje pomiędzy 90 a 100 proc.

Małopolski związek zawodowy protestuje 11. dzień
Zaostrza się protest nauczycieli w Krakowie. Solidarność podjęła decyzję

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował rozpoczęcie strajku nauczycieli na 8 kwietnia. Ma potrwać do odwołania. Warunkiem rozpoczęcia strajku jest co najmniej 50-procentowa frekwencja w referendum ZNP.

ZNP zachęca do udziału w nim wszystkich pracowników oświaty, bez względu na poglądy i przynależność związkową. Swoje referendum strajkowe prowadzi też Forum Związków Zawodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, strajk nauczycieli, edukacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2019

LoloNauczyciele bardzo sie rozbestwili najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa domaga się juz nie wiadomo czego poprzedni rzad nie dal grosza i dobrze … Czytaj całość

21-03-2019

APELNIE POZWÓLMY MINISTER ZALEWSKIEJ OPUŚCIĆ POLSKI, tu jest potrzebna do rozliczeń za reformę, którą firmowała swym uśmiechem

21-03-2019

suwerennie odpuszczać tej zakłamanej pisowskiej bandzie nieudaczników i karierowiczów

Rozwiń komentarze (250)