Notowania

Strajk nauczycieli. Prezydent Andrzej Duda rozmawia z premierem Mateuszem Morawieckim

Zapowiedziany na 8 kwietnia strajk nauczycieli oraz żądania w sprawie podwyżek w oświacie są tematem spotkania, które rozpoczęło się ok. godziny 19 w Kancelarii Prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Strajk nauczycieli jest tematem spotkania prezydenta z premierem. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Prezydent Andrzej Duda już we wtorek zadeklarował, że porozmawia z premierem Morawieckim na temat podwyżek dla nauczycieli. Jak ocenił, są one "uzasadnione". Jednak nie oznacza to pełnego poparcia prezydenta dla działań Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Obejrzyj również: Rozmowa z Ewą Błaszczyk

Prezydent ma rozmawiać nie tylko o podwyżkach, ale również o zapowiadanym przez ZNP wielkim strajku nauczycieli, który ma zostać zorganizowany w okresie egzaminów w szkołach.

Referendum strajkowe trwa w placówkach oświatowych w całej Polsce. Poparcie dla strajku nauczycieli jest wysokie. Jak informował Sławomir Broniarz, szef ZNP, na ogół oscyluje na poziomie 90-100 proc. Najniższy wynik referendum to 72-proc. poparcie.

Nauczyciele domagają się tysiąca złotych podwyżki dla każdego nauczyciela do podstawy wynagrodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

NauczycielCzekam od 10 lat aby godziny pracy się zmieniły. Chcę pracować od 7.00-15.00. 8 godzin dziennie to- 4 godziny dydaktyczne i 4 na przygotowanie, … Czytaj całość

20-03-2019

OgrodnikNauczyciele, popieramy Was.👍

20-03-2019

Praca 8 godzinyNauczyciel zabiera pracę dzieci do domu. A dostęp do nich ma cała rodzina zwłaszcza dzieci nauczycieli. A według RODO nie można tak robić. Więc … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (180)