Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Prezydent Andrzej Duda rozmawia z premierem Mateuszem Morawieckim

180
Podziel się:

Zapowiedziany na 8 kwietnia strajk nauczycieli oraz żądania w sprawie podwyżek w oświacie są tematem spotkania, które rozpoczęło się ok. godziny 19 w Kancelarii Prezydenta.

Strajk nauczycieli jest tematem spotkania prezydenta z premierem.
Strajk nauczycieli jest tematem spotkania prezydenta z premierem. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Prezydent Andrzej Duda już we wtorek zadeklarował, że porozmawia z premierem Morawieckim na temat podwyżek dla nauczycieli. Jak ocenił, są one "uzasadnione". Jednak nie oznacza to pełnego poparcia prezydenta dla działań Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zobacz także: Obejrzyj również: Rozmowa z Ewą Błaszczyk

Prezydent ma rozmawiać nie tylko o podwyżkach, ale również o zapowiadanym przez ZNP wielkim strajku nauczycieli, który ma zostać zorganizowany w okresie egzaminów w szkołach.

Referendum strajkowe trwa w placówkach oświatowych w całej Polsce. Poparcie dla strajku nauczycieli jest wysokie. Jak informował Sławomir Broniarz, szef ZNP, na ogół oscyluje na poziomie 90-100 proc. Najniższy wynik referendum to 72-proc. poparcie.

Nauczyciele domagają się tysiąca złotych podwyżki dla każdego nauczyciela do podstawy wynagrodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(180)
Red
5 lata temu
A to wszyscy z Partii wiodącej nie mieszkają w jednym namiocie?
620 NA MIESIĄ...
5 lata temu
JESTEM PO ŚMIERCI KLINICZNEJ - ROZLEGŁYM ZAWALE,OPIEKUJĘ SIĘ CIĘŻKĄ CHORĄ MATKĄ Z DEMENCJĄ 24/DOBĘ. = DO BRONIARZA I CHCĄCYCH STRAJKOWAĆ NAUCZYCIELI. - NIE MOGĘ WYJŚĆ NA SPACER,NIE WIEM CO TO URLOP. = KIEDYŚ BALCEROWICZ OKRADŁ,A NIEDAWNO PO/PSL RAZEM Z RZEPLIŃSKIM NA 12 MIESIĘCY ZABRALI ŚWIADCZENIE OPIEKUŃCZE - DALEJ TEŻ TRAGEDIA = CIĘŻKO ŻYĆ.
34regfrg
5 lata temu
Nikt nikogo nie zmusza do pracy w jednym zawodzie. Nie podobają się płace? ZMIEŃCIE PRACĘ!!! A jeśli nic nie umiecie i nie potraficie się przystosować, tzn. że aktualna praca jest powyżej waszych kwalifikacji.
TO NIELICZNI ...
5 lata temu
BRONIARZ - SKORO NAUCZYCIELE TACY BIEDNI - DLACZEGO MAJĄ DOMY,MIESZKANIA,SAMOCHODY,ZALICZONE UCZENNICE I ICH MATKI,MIĘSO,WARZYWA,OWOCE,SPRZĘT AGD,,TVLECZĄ SIĘ OD ALKOHOLIZMU,ITD,ITP?
kasik
5 lata temu
Po komentarzach mogę się tylko domyślać jak wielu naszych obywateli miało kłopoty z nauką, a swój brak talentu przelewają teraz na nauczycieli. Obecnie już bezkarnie mogą się odegrać, a czasami nawet powyżywac. Może to pomoże pozbyć się traumy z dzieciństwa. Wszystkim zwolennikom i przeciwnikom strajku życzę zadowolenia z dzieci i ich naukowych sukcesów.
...
Następna strona