Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Rząd szykuje się na kataklizm. Nie tylko nauczyciele będą mogli egzaminować

1269
Podziel się:

Przez strajk nauczycieli zagrożone mogą być zbliżające się egzaminy. Ale resort Anny Zalewskiej znalazł na to rozwiązanie. Zespoły egzaminacyjne będzie można rozszerzyć. Nawet o tych, którzy nigdy nie byli nauczycielami.

Nie tylko czynni nauczyciele będą mogli egzaminować. Rozporządzenie podpisane
Nie tylko czynni nauczyciele będą mogli egzaminować. Rozporządzenie podpisane (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

"Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów" - czytamy w komunikacie resortu edukacji. Minister Anna Zalewska już podpisała odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie.

Co to oznacza? "Skład zespołów może zostać uzupełniony przez innych nauczycieli spoza danej szkoły, w tym osoby, które mają kwalifikacje nauczycielskie, a nie pracują w żadnej szkole czy placówce" - wyjaśnia MEN.

"Zaproponowane zmiany pozwolą na sprawne przeprowadzenie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego, gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów spośród nauczycieli uczących w danej szkole" - czytamy również w komunikacie resortu.

Zobacz także: Szydło przed negocjacjami ws. strajku nauczycieli: jestem pełna optymizmu. Obejrzyj wideo:

Są jeszcze inne zmiany dotyczące zbliżających się egzaminów. Zwiększono też liczbę uczniów przypadających na kolejnego nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego - z 20 do 25 w przypadku egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty.

- Wprowadzane rozwiązania umożliwią dyrektorowi szkoły większą elastyczność działania w momencie powoływania zespołu egzaminacyjnego i zespołów nadzorujących - przekonuje ministerstwo.

Losy strajku są ciągle niepewne, choć związkowcy nie walczą już o 1 tys. zł podwyżki. Mówią, że na razie zadowolą się podwyżkami o 30 proc. do pensji zasadniczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1269)
patriotka
5 lata temu
masakra !!!!!!!!! ten RZAD jest niepoważny,to straszne co robią!!!!! Tak nie można!!! to rezim!!!!
zdesperowany ...
5 lata temu
Pseudo pedagodzy mają gdzieś uczniów. Co ich to obchodzi, że dzieci przyszły do szkoły i musiały wracać z powrotem? Bez obiadu i opieki bo rodzice w pracy. Pogonić to towarzystwo.
Polak
5 lata temu
Zalewska do więzienia za ten bajzel.
Rodzice
5 lata temu
POgonimy tą SLDowską zgraje pseudo nauczycieli gdzie pieprz rośnie !!!!!!
wkurzony na n...
5 lata temu
są wolne miejsca na kasach w górnictwie i wiele innych tylko tam trzeba pracować
...
Następna strona