Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Rząd szykuje się na kataklizm. Nie tylko nauczyciele będą mogli egzaminować

1269
Podziel się

Przez strajk nauczycieli zagrożone mogą być zbliżające się egzaminy. Ale resort Anny Zalewskiej znalazł na to rozwiązanie. Zespoły egzaminacyjne będzie można rozszerzyć. Nawet o tych, którzy nigdy nie byli nauczycielami.

Nie tylko czynni nauczyciele będą mogli egzaminować. Rozporządzenie podpisane
Nie tylko czynni nauczyciele będą mogli egzaminować. Rozporządzenie podpisane (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDYdXPWt

"Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów" - czytamy w komunikacie resortu edukacji. Minister Anna Zalewska już podpisała odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie.

Co to oznacza? "Skład zespołów może zostać uzupełniony przez innych nauczycieli spoza danej szkoły, w tym osoby, które mają kwalifikacje nauczycielskie, a nie pracują w żadnej szkole czy placówce" - wyjaśnia MEN.

bDYdXPWv

"Zaproponowane zmiany pozwolą na sprawne przeprowadzenie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego, gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów spośród nauczycieli uczących w danej szkole" - czytamy również w komunikacie resortu.

Zobacz także: Szydło przed negocjacjami ws. strajku nauczycieli: jestem pełna optymizmu. Obejrzyj wideo:
bDYdXPWB

Są jeszcze inne zmiany dotyczące zbliżających się egzaminów. Zwiększono też liczbę uczniów przypadających na kolejnego nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego - z 20 do 25 w przypadku egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty.

- Wprowadzane rozwiązania umożliwią dyrektorowi szkoły większą elastyczność działania w momencie powoływania zespołu egzaminacyjnego i zespołów nadzorujących - przekonuje ministerstwo.

Losy strajku są ciągle niepewne, choć związkowcy nie walczą już o 1 tys. zł podwyżki. Mówią, że na razie zadowolą się podwyżkami o 30 proc. do pensji zasadniczej.

bDYdXPWC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYdXPWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1269)
patriotka
2 lata temu
masakra !!!!!!!!! ten RZAD jest niepoważny,to straszne co robią!!!!! Tak nie można!!! to rezim!!!!
zdesperowany ...
2 lata temu
Pseudo pedagodzy mają gdzieś uczniów. Co ich to obchodzi, że dzieci przyszły do szkoły i musiały wracać z powrotem? Bez obiadu i opieki bo rodzice w pracy. Pogonić to towarzystwo.
Polak
2 lata temu
Zalewska do więzienia za ten bajzel.
bDYdXPWX
Rodzice
2 lata temu
POgonimy tą SLDowską zgraje pseudo nauczycieli gdzie pieprz rośnie !!!!!!
wkurzony na n...
2 lata temu
są wolne miejsca na kasach w górnictwie i wiele innych tylko tam trzeba pracować
...
Następna strona