Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz odpowiada premierowi ws. edukacyjnego okrągłego stołu

- Propozycja Pana premiera nie przybliża nas na krok do ugaszenie tego pożaru – skomentował dla money.pl szef ZNP Sławomir Broniarz. Do proponowanego okrągłego stołu odniósł się wcześniej na Facebooku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

- Propozycja Pana premiera nie przybliża nas na krok do ugaszenie tego pożaru. Oczywiście chętnie usiądziemy do rozmów o systemie edukacji, ale najpierw musimy załatwić sprawy pilące. Do Wielkanocy jeszcze trochę czasu, a rzecz dzieje się teraz – podkreślił w rozmowie z money.pl Sławomir Broniarz.

To odpowiedź na wtorkowy wywiad Mateusza Morawieckiego na antenie TVP. - Chciałbym, żeby nie było protestu nauczycieli w czasie egzaminów. Chciałbym, żeby po świętach nastąpiła w formule okrągłego stołu ogólnonarodowa debata o systemie oświaty z udziałem związkowców, nauczycieli, pedagogów i rodziców – mówił premier.

- Strategia, czy może raczej jakiś plan rządu, polega na tym, aby społeczeństwo usłyszało, że premier wyciąga rękę, a związki znów ją odrzucają. Stąd właśnie ta dzisiejsza, tak późna propozycja premiera – tłumaczy szef związkowców.

Jak podkreślał, związkowcy przecież już wcześniej zabiegali o spotkanie z premierem. Do tej pory jednak do niego nie doszło.

Wcześniej Sławomir Broniarz odpowiedział premierowi również przez media społecznościowe. "Panie Premierze, w TVP proponuje Pan edukacyjny okrągły stół po świętach. My prosimy Pana o spotkanie od miesięcy!" – zaznaczył na Facebooku.

"Nie znalazł Pan czasu dla nauczycieli, a dzisiaj pokazuje Pan wirtualne średnie wynagrodzenia jako nasze rzekome "płace""" – pokreślił Sławomir Broniarz.

Nauczyciele z "Solidarności" strajkują mimo porozumienia. "To już nie jest strajk związkowy". Obejrzyj wideo:

W rozmowie z TVP Info premier stwierdził, że "na dzisiaj możliwości budżetowe się skończyły, więc dalej już idących podwyżek w tym roku nie będzie".

Na propozycje rządowe nie zgadzają się nauczyciele. W całym kraju trwa protest, który według ZNP objął ponad 80 proc szkół.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2019

elaBroniarz chce się nachapać i robi dalej szopki już mam dość tego nazwiska przez cały tydzień Broniarz Broniarz Broniarz

09-04-2019

???????Na Rydzyka mają ? Na 500+ dla bogatych też ? Na marnotrawienie (Macierewicz, pomniki i inne) , na łapówki wyborcze bez względu na skutki dla … Czytaj całość

09-04-2019

Prawda boliKolejny pisowski superkłamca się odezwał. I to dwukrotnie skazany za kłamstwo.

Rozwiń komentarze (377)