Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oświata
16.04.2019 11:13

Strajk nauczycieli. Zalewska: egzaminy bez zakłóceń, jesteśmy przygotowani do matur

- Wszystko odbywa się zgodnie z prawem i z procedurami. Nie ma absolutnie żadnych zakłóceń - zapewniła minister edukacji Zalewska, przedstawiając sytuację w drugim dniu egzaminów ośmioklasistów. Podczas konferencji prasowej odpowiadała także na pytania o negocjacje ze strajkującymi nauczycielami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Obara)
Zadeklarowaliśmy dwa lata temu, że będziemy ograniczać testomanię - powiedziała szefowa MEN.

We wtorek minister edukacji Anna Zalewska wystąpiła na konferencji prasowej na temat trwających egzaminów ośmioklasistów. Zapewniła, że w drugim dniu egzaminów wszystko idzie godnie z prawem i bez zakłóceń.

- Przypominamy tak jak wczoraj, że ten egzamin trochę różni się od egzaminu po gimnazjum, dlatego że zadeklarowaliśmy dwa lata temu, że będziemy ograniczać testomanię, dlatego aż 50 proc. puntktów za zadania otwarte - powiedziała Zalewska.

- 50 proc. szkół ponadgimnazjalnych nie strajkuje. Tam nikt nie martwi się o przebieg matur - powiedziała szefowa MEN podczas wtorkowej konferencji - W pozostałych szkołach oceny zostały zaproponowane, a rodzice poinformowani o tych propozycjach - dodała.

Obejrzyj: Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

- Jeśli chodzi o matury, wszystkie terminy są dotrzymane, mam nadzieję, że matura przebiegnie bez zakłóceń - powiedziała Anna Zalewska.

- Gospodarzem okrągłego stołu jest premier Mateusz Morawiecki. On będzie zapraszał, będzie mówił o tym publicznie - stwierdziła szefowa MEN, odpowiadając na pytanie o udział szefa rządu w negocjacjach z protestującymi nauczycielami.

Odrzucane przez strajkujących rządowe propozycje podwyżek określiła jako "bardzo dobre".

13.04.2019. Wicepremier Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Jabłonki.
Strajk nauczycieli. Beata Szydło proponuje okrągły stół z udziałem opozycji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oświata, strajk nauczycieli 2019, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2019

OBYWATELNAUCZYCIELE DO PRACY NISZCZYCIE PRZYSZŁOŚĆ NARODU STRESUJECIE ICH PENSJI NIE MACIE MAŁYCH 3 MIESIACE URLOPU W ROKU ZA KEREPETYCJE BIEŻECIE GRUBA KASĘ … Czytaj całość

16-04-2019

matka Polkaniech już ktoś pogoni te babę!!!! Albo na taczki z nią! Od 9 dni trwa strajk a ona jak zdarta płyta, wszystko jest w porządku, wszystko zgodnie z … Czytaj całość

16-04-2019

WON WONTen babuch ze sztuczna klawiatura powinien się ze wstydu spalić i poddać do dymisji Trzeba mieć tupet żeby zabierać jeszcze głos!

Rozwiń komentarze (81)