Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Zalewska: egzaminy bez zakłóceń, jesteśmy przygotowani do matur

81
Podziel się:

- Wszystko odbywa się zgodnie z prawem i z procedurami. Nie ma absolutnie żadnych zakłóceń - zapewniła minister edukacji Zalewska, przedstawiając sytuację w drugim dniu egzaminów ośmioklasistów. Podczas konferencji prasowej odpowiadała także na pytania o negocjacje ze strajkującymi nauczycielami.

Zadeklarowaliśmy dwa lata temu, że będziemy ograniczać testomanię - powiedziała szefowa MEN.
Zadeklarowaliśmy dwa lata temu, że będziemy ograniczać testomanię - powiedziała szefowa MEN. (PAP/Marcin Obara)

We wtorek minister edukacji Anna Zalewska wystąpiła na konferencji prasowej na temat trwających egzaminów ośmioklasistów. Zapewniła, że w drugim dniu egzaminów wszystko idzie godnie z prawem i bez zakłóceń.

- Przypominamy tak jak wczoraj, że ten egzamin trochę różni się od egzaminu po gimnazjum, dlatego że zadeklarowaliśmy dwa lata temu, że będziemy ograniczać testomanię, dlatego aż 50 proc. puntktów za zadania otwarte - powiedziała Zalewska.

- 50 proc. szkół ponadgimnazjalnych nie strajkuje. Tam nikt nie martwi się o przebieg matur - powiedziała szefowa MEN podczas wtorkowej konferencji - W pozostałych szkołach oceny zostały zaproponowane, a rodzice poinformowani o tych propozycjach - dodała.

Zobacz także: Obejrzyj: Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

- Jeśli chodzi o matury, wszystkie terminy są dotrzymane, mam nadzieję, że matura przebiegnie bez zakłóceń - powiedziała Anna Zalewska.

- Gospodarzem okrągłego stołu jest premier Mateusz Morawiecki. On będzie zapraszał, będzie mówił o tym publicznie - stwierdziła szefowa MEN, odpowiadając na pytanie o udział szefa rządu w negocjacjach z protestującymi nauczycielami.

Odrzucane przez strajkujących rządowe propozycje podwyżek określiła jako "bardzo dobre".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(81)
oli
5 lata temu
Egzaminami zajmują się księża, zakonnice, strażacy, urzędnicy i inni "fachowcy" z łapanki. Poza tym wszystko przebiega zgodnie z prawem.
Pati
5 lata temu
Czy ta baba przestanie wreszcie kłamać w sprawie matur w szkle mojej córki matury są zagrożone już wczoraj poinformował wychowawca ze dyrektor nie zwołał rady pedagogicznej i nie zostały wystawione oceny z powodu braku nauczycieli i to nie tylko w szkole mojej córki ale w innych placówkach też ale nic propaganda dalej działa ze wszystko w porządku
as
5 lata temu
Onet donosi. Kilkadziesiąt festiwali literackich bez dotacji Ministerstwa Kultury. Nie pomogły odwołania!!!!!! Gliński = rewizor = cenzor = PRL = bojaźń = nicość!!!!!
Baca
5 lata temu
Zgadza się że granie emocjami uczniów to skandal - SKANDAL ZA KTÓRY ODPOWIADA RZĄD znana sytuacja w oświacie od listopada/grudnia 2018 apele o rozmowy z minister i premierem od stycznia w styczniu parlament przyjmuje budżet który nic sobie nie robi z oczekiwań nauczycieli związki przystępują do organizacji strajku rząd nie robi nic LUTY,MARZEC w szkołach w tym czasie już referenda strajkowe RZĄD budzi się z letargu 1-wszego NOMEN OMEN kwietnia! przynosząc do negocjacyjnego stołu ofertę w sprawie której wypowiedzieli się nauczyciele w styczniu... Przez kraj przetacza się burza... 16 dni które zamiast spędzone na rozmowach spędzone są na szerzeniu anty-nauczycielskiej retoryki w rządowych mediach w tym telewizji publicznej której szef otrzymuje 30% podwyżkę w kali rok do roku - podwyżkę o jaką walczą nauczyciele w skali 1 raz na 6 lat!
jajko
5 lata temu
Powrotu do chlewka
...
Następna strona