Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębioczość
25.04.2019 18:55

Sukces WP i money.pl. Po naszej serii tekstów rząd wycofuje się z testu przedsiębiorcy

- Nie będzie testu przedsiębiorcy - ogłosiła w czwartek minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Zaznaczyła, że w zamian mają zostać wypracowane zasady egzekwowania obowiązującego prawa. O teście przedsiębiorcy w money.pl pisaliśmy w ostatnim okresie wielokrotnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Kulczyński)
Wrocław, 25.04.2019. Jadwiga Emilewicz i Jarosław Gowin na konferencji prasowej "Kadry Przyszłości dla polskiej nauki".

- Nie będzie testu przedsiębiorcy. Jest postanowienie Rady Ministrów - powiedziała Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Radiem Wrocław w czwartek.

Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii wyjaśniła, że rząd przychylił się do jej propozycji, by egzekwować obecne prawo, zamiast wprowadzać nowe obostrzenia.

Emilewicz powiedziała, że propozycja wprowadzania testu przedsiębiorcy pojawiła się w czasie rządowej dyskusji na temat Aktualizacji Planu Konwergencji. - Pani minister [Teresa] Czerwińska ją przedstawiła - zaznaczyła.

Obejrzyj: Polski Instytut Ekonomiczny policzył lukę CIT. Nie było łatwo

- Ja zgłosiłam uwagę do tego projektu, pokazując, że dzisiaj już mamy w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych ograniczenia w zakresie tak zwanego samozatrudnienia, muszą być spełnione trzy warunki jednocześnie - tłumaczyła.

Chodzi o wprowadzone w 2007 roku obostrzenia. Jeśli odpowiedzialność wobec osób trzecich ponosi zlecający, czynności są wykonywane pod kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonych przez zlecającego, a także wykonujący czynności nie ponosi ryzyka gospodarczego związanego z prowadzoną działalnością, to nie można mówić o prowadzeniu działalności gospodarczej.

Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że jednocześnie "jest rekomendacja wypracowania w Radzie Dialogu Społecznego zasad egzekwowania dziś obowiązującego prawa".

Resort Teresy Czerwińskiej liczy, że test przedsiębiorcy da nawet 1,2 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu
Test przedsiębiorcy. Polacy chcą przed nim uciekać za granicę. "Liczba zapytań wyższa o 200 proc."

- Zdajemy sobie sprawę, że kreatywny gen przedsiębiorcy polskiego czasami sprawia, że to samozatrudnienie jest pokusą - powiedziała Emilewicz.

- Rozstrzygnięcie jest jednoznaczne: nie będzie testu przedsiębiorcy, ma być wypracowany na Radzie Dialogu Społecznego sposób egzekwowania obecnego prawa - podkreśliła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przedsiębioczość, test przedsiębiorcy, mśp, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2019

@@@@@@@Lata mi to wycofanie. My wycofamy was i to juz niedlugo.

25-04-2019

juMoże by tak wymyśłić test dla rządu?

25-04-2019

skuroPowiedziała to minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Jak ją wywalą z rządu to już nie będzie to stanowisko rządu

Rozwiń komentarze (193)