Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Susza w Polsce. Abp Gądecki prosi wiernych, by pomodlili się o deszcz

14
Podziel się:

Polsce coraz mocniej dokucza susza. Dlatego też przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwraca się do "wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli" o modlitwę "wytrwałą i żarliwą" o deszcz.

Susza w Polsce. Abp Gądecki prosi wiernych, by modlili się o deszcz.
Susza w Polsce. Abp Gądecki prosi wiernych, by modlili się o deszcz. (ONS.pl, Jerzy Dąbrowski)
bELfYrSJ

W apelu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej, abp Gądecki zwraca się również z prośbą do sanktuariów, domów zakonnych, parafii oraz rodzin. Prosi ich, by włączali do swoich modlitw intencję o deszcz.

Abp Gądecki podkreślił, że Polska już nie tylko zmaga się z pandemią koronawirusa, ale także z suszą. - Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem, a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju - tłumaczy przewodniczący Episkopatu Polski.

- Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy - podkreślił abp Gądecki w apelu przekazanym PAP przez biuro prasowe KEP.

bELfYrSL

Dlatego też przewodniczący zwraca się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli. Prosi ich o "wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz".

Zobacz także: Zobacz też: Kiedy kolejne branże zostaną odmrożone? "Działamy w sytuacji ogromnej niepewności"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bELfYrSR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bELfYrTm
KOMENTARZE
(14)
Hans
2 lata temu
czarna mafia modli się o deszcz, ale hajsiwa dla siebie ,
logiczny
2 lata temu
A może lepiej rezygnować z nisko dochodowych a "wodochłonnych" upraw rolnych? Reformować rolnictwo a nie bezmyślnie wszystko dotować? O tym to nawet ministrant wie a pomodlić się pewnie nie zaszkodzi jak na tym nie poprzestaniemy ;)
Zenio
2 lata temu
no to problem z suszą mamy już z głowy, żeby tak jeszcze rozwiązać problemy z koronawirusem i gospodarką i wreszcie wyprzedzić Niemcy i stać się potęgą. Myślę że jakieś hojne datki dla ojca toruńskiego przyśpieszą ten proces
bELfYrTn
Olo
2 lata temu
posiadają ponad 180 tyś. ha, które wydzierżawiają rolnikom. Jak będzie susza to rolnicy nie będą mieli z czego zapłacić. A do kościoła też nie chodzą bo pandemia. Nic tylko się modlić
Db
2 lata temu
No ... Szumowski nam wymodlił zdrowie , teraz nam wymodlą deszcz ...