Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świat zadłuża się na potęgę. Rekordy, które nie napawają radością

Globalne zadłużenie utrzymuje się na niepokojąco wysokim poziomie. Niechlubny rekord padł na początku 2018 r., ale w kolejnych miesiącach spadł tylko nieznacznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Zrzeszający światowe banki Instytut Finansów Międzynarodowych poinformował, że globalny dług może niedługo pobić rekord. W trzecim kwartale 2018 r. przekroczył 244 biliony dolarów i ma nadal rosnąć – informuje serwis "Next Gazeta".

Wprawdzie globalne zadłużenie jest nieco niższe niż rekord, który zanotowani na początku 2018 r. (247,7 biliona dolarów), ale i tak powoli zaczyna niepokoić inwestorów. Obawiają się dalszego wzrostu zadłużenia w następnej fazie globalnego cyklu gospodarczego.

Globalny dług jest teraz ponad trzykrotnie większy niż światowa gospodarka. Poziom zadłużenia na świecie wzrósł o 318 proc. globalnego produktu krajowego brutto. Rekordowy był 2016 r. z wynikiem 320 proc.

Upadłość konsumencka nie dla wszystkich uzależnionych. Hazardzista musi się leczyć

Tym, co może przyczynić się do powstania kryzysu, jest uzależnienie od zadłużenia krótkoterminowego oraz duże zadłużenie zagraniczne państw. Obydwa te czynniki podnoszą ryzyko i zwiększają podatność krajów na globalne zmiany nastrojów politycznych.

Niepokojąco wzrasta również zadłużenie gospodarstw domowych – gwałtowny wzrost obserwujemy przede wszystkim na rynkach wschodzących. Z danych Instytutu wynika, że zadłużenie gospodarstw domowych na tych rynkach, w tym w Chinach, Indiach, Meksyku i Korei, wzrosło w trzecim kwartale 2018 r. aż o 12 bilionów dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2019

SearcherWspolczesna gospodarka opierajaca walute o przrlicznik w zlocie brzmi jak basn z 1000 i 1 nocy. Pobliskie pasy asteroid pelne sa tego i innych … Czytaj całość

19-01-2019

Pomyślcie..U kogo się Świat zadłużył?? U UFOLUDKÓW???

21-01-2019

TotakiPoprzednia ekipa sprywatyzuje jeszcze kolejne elemtrownie oraz zloza, UBS juz ma placowki w krajowych miejscach generujacych duzy dochod. W Moskwie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (37)