Notowania

Świąteczne podróże będą szybsze. Jeszcze w grudniu 50 km nowych ekspresówek

Według danych przekazywanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w 2018 roku już oddano do użytku niespełna 300 km dróg. A przez pozostałe do końca bieżącego roku dwa tygodnie kierowcy dostaną do dyspozycji jeszcze kilka odcinków o łącznej długości około 50 km.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Jeszcze 50 km dróg ekspresowych ma według planu GDDKiA zostać oddanych do użytku do końca 2018 roku (Fot: GDDKiA)

W zeszłym tygodniu na stronie GDDKiA pojawiło się podsumowanie, w którym czytamy, że Dyrekcja od początku bieżącego roku podpisała z wykonawcami umowy na kwotę ponad 20 mld zł. Jednocześnie do użytku kierowców oddano w tym czasie 282,5 km nowych dróg.

W ostatnich dniach jednak do tej liczby możemy dodać 17 km trasy S7. Od minionego czwartku kierowcy mogą przejechać już odcinkiem trasy S7 między Chęcinami a Jędrzejowem w województwie świętokrzyskim.

Na tym jednak nie koniec. Jeśli bowiem wszystko pójdzie zgodnie z planem, świąteczne wyjazdy potrwają krócej, niż planowaliśmy. Jeszcze w tym roku GDDKiA planuje oddać kilka nowych odcinków dróg, o czym informuje "Auto Świat".

Zobacz także: Wycięto kilkusetletnie dęby, by przebudować drogę. Mieszkańcy: to barbarzyństwo!

Pierwszy z nich to blisko 4 kilometry, które pozostały jeszcze na odcinku S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Zdecydowana większość została otwarta w ubiegłym tygodniu, ale pozostał jeszcze niewielki odcinek. Ten - jak zapewnia GDDKiA - ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

Jeśli potwierdzą się plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ucieszą się mieszkańcy zachodu kraju. Jeszcze w tym roku powinny bowiem zostać otwarte dwa odcinki trasy S3. Jeden w województwie lubuskim (pomiędzy Niedoradzem a Nową Solą) oraz kilkadziesiąt kilometrów dalej na połodnie - między dolnośląskimi Lubinem i Polkowicami. W sumie to około 30 km nowej drogi ekspresowej.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)
(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

Czwarty odcinek, który ma zostać oddany jeszcze w tym roku, to fragment drogi S5 w województwie wielkopolskim. Chodzi o odcinek od węzła autostrady A2 Głuchowo do miejscowości Wronczyn. To kolejne 17 kilometrów drogi ekspresowej, której oddanie jest zaplanowane na 2018 rok. A ten przecież kończy się już za dwa tygodnie.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)
Tagi: budowa dróg, gospodarka polska, drogi, gddkia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2018

WYBORCAObecny rzad chwali sie nowymi drogami zaczetymi za PO

15-12-2018

MarekOd "jakiegos" czasu brak jakichkolwiek inwestycji drogowych na Wybrzezu, calkowity zastoj! A dziury w drogach miejscowych, (miejskich i wiejskich), sa … Czytaj całość

15-12-2018

pabloPomiedzy Lubinem a Polkowicami nie ma szans, roboty jeszcze na pół roku

Rozwiń komentarze (56)