Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Świąteczne podróże będą szybsze. Jeszcze w grudniu 50 km nowych ekspresówek

56
Podziel się:

Według danych przekazywanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w 2018 roku już oddano do użytku niespełna 300 km dróg. A przez pozostałe do końca bieżącego roku dwa tygodnie kierowcy dostaną do dyspozycji jeszcze kilka odcinków o łącznej długości około 50 km.

Jeszcze 50 km dróg ekspresowych ma według planu GDDKiA zostać oddanych do użytku do końca 2018 roku
Jeszcze 50 km dróg ekspresowych ma według planu GDDKiA zostać oddanych do użytku do końca 2018 roku (Materiały prasowe, GDDKiA)

W zeszłym tygodniu na stronie GDDKiA pojawiło się podsumowanie, w którym czytamy, że Dyrekcja od początku bieżącego roku podpisała z wykonawcami umowy na kwotę ponad 20 mld zł. Jednocześnie do użytku kierowców oddano w tym czasie 282,5 km nowych dróg.

W ostatnich dniach jednak do tej liczby możemy dodać 17 km trasy S7. Od minionego czwartku kierowcy mogą przejechać już odcinkiem trasy S7 między Chęcinami a Jędrzejowem w województwie świętokrzyskim.

Na tym jednak nie koniec. Jeśli bowiem wszystko pójdzie zgodnie z planem, świąteczne wyjazdy potrwają krócej, niż planowaliśmy. Jeszcze w tym roku GDDKiA planuje oddać kilka nowych odcinków dróg, o czym informuje "Auto Świat".

Zobacz także: Zobacz także: Wycięto kilkusetletnie dęby, by przebudować drogę. Mieszkańcy: to barbarzyństwo!

Pierwszy z nich to blisko 4 kilometry, które pozostały jeszcze na odcinku S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Zdecydowana większość została otwarta w ubiegłym tygodniu, ale pozostał jeszcze niewielki odcinek. Ten - jak zapewnia GDDKiA - ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Jeśli potwierdzą się plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ucieszą się mieszkańcy zachodu kraju. Jeszcze w tym roku powinny bowiem zostać otwarte dwa odcinki trasy S3. Jeden w województwie lubuskim (pomiędzy Niedoradzem a Nową Solą) oraz kilkadziesiąt kilometrów dalej na połodnie - między dolnośląskimi Lubinem i Polkowicami. W sumie to około 30 km nowej drogi ekspresowej.

Czwarty odcinek, który ma zostać oddany jeszcze w tym roku, to fragment drogi S5 w województwie wielkopolskim. Chodzi o odcinek od węzła autostrady A2 Głuchowo do miejscowości Wronczyn. To kolejne 17 kilometrów drogi ekspresowej, której oddanie jest zaplanowane na 2018 rok. A ten przecież kończy się już za dwa tygodnie.

gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
xx
5 lata temu
a na pomorzu dalej nic to czego sie dziwia ze jestesmy przeciw pisiolom
red
5 lata temu
Grunt to połodnie!!! Jeden w województwie lubuskim (pomiędzy Niedoradzem a Nową Solą) oraz kilkadziesiąt kilometrów dalej na połodnie - między dolnośląskimi Lubinem i Polkowicami.
wk
5 lata temu
najwazniejsze dla nas to budowac drogi, kanaly i linie kolejowe pölnoc-poludnie kraju przemyslowe poludnie z portami na wybrzezu
omijam
5 lata temu
a najdrozsza w europie autostrada polska A2 dalej najdrozsza !, nabija kabze kulczykom i kolesiom
Płoć
5 lata temu
Do Marka . Dopóki będzie Adamowicz trząsł Gdańskiem i Wybrzeżem to tak będzie. Mieliście szansę w obecnych wyborach odsunąć go od władzy a tego nie zrobiliście to teraż nie narzekajcie. Wybrzezem powinna zarządzać ugrupowanie konserwatywne a nie liberalne.Czy wy tego nie pojmujecie , że oni tylko widzą swój interes a nie społeczny?
...
Następna strona