Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Światowe media piszą o Polsce. "Mogą przesądzić o wyniku wyborów"

593
Podziel się:

Polska partia znana z wrogości względem Unii Europejskiej i nieufności wobec bezwarunkowego poparcia dla Ukrainy zyskuje wyborców - pisze agencja Bloomberg. Jak czytamy, Konfederacja może przesądzić o wyniku tegorocznych wyborów parlamentarnych.

Światowe media piszą o Polsce. "Mogą przesądzić o wyniku wyborów"
Szef koła Konfederacji Krzysztof Bosak i współprzewodniczący partii Sławomir Mentzen (East News, Adam Burakowski/REPORTER)

Bloomberg powołuje się na zlecony przez TOK FM i OKO.press sondaż agencji Ipsos, w którym Konfederacja niemal podwoiła swoje poparcie do poziomu 11 proc. Partię nazywa sojuszem "skrajnie prawicowych i liberalnych frakcji wzywających do zniesienia podatku dochodowego, zakazu aborcji i ograniczenia imigracji".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zgotują piekło kobietom". Poseł Lewicy o Konfederacji

Bloomberg: Konfederacja niespodziewanie trzecią siłą polityczną w Polsce

Według wspomnianego sondażu, którego wyniki opublikowano w ubiegłym tygodniu, Konfederacja stała się trzecią siłą polityczną w Polsce, plasując się za Platformą Obywatelską (27 proc.) i Prawem i Sprawiedliwością (34 proc.).

Rosnąca popularność Konfederacji, która zyskuje zwłaszcza wśród młodych wyborców, może sprawić, że partia przesądzi o wyniku wyborów parlamentarnych, jeśli zawiąże koalicję z obozem obecnie rządzącym. Prawo i Sprawiedliwość, które ryzykuje utratę władzy w wyborach planowanych na październik, wielokrotnie zaprzeczało, że może współpracować z Konfederacją - pisze Bloomberg.

Agencja zawraca uwagę na postać 36-letniego współprzewodniczącego Konfederacji Sławomira Mentzena, który "zyskał popularność w mediach społecznościowych, publikując posty wyśmiewające państwowy system emerytalny, ale również porady dotyczące przygotowywania drinków".

"W przeszłości wygłaszał ostrzejsze komentarze, zwracając się do tłumu w filmie z 2019 r., że jego partia powinna unikać "Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej". Mentzen powiedział, że słowa te zostały wyrwane z kontekstu" - czytamy.

Politycy Konfederacji sprzeciwiają się wydawaniu środków budżetowych na programy socjalne. Opowiadają się za uproszczeniem systemu podatkowego - chcą m.in. ustalenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 12-krotności płacy minimalnej.

Działacze Konfederacji popierają też ingerencję w cenę benzyny, m.in. poprzez zlikwidowanie opłaty paliwowej oraz zniesienie opłaty emisyjnej. Są zwolennikami budowy elektrowni jądrowych, traktując je jako fundament bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(593)
Tess1
11 miesięcy temu
Miałam na Kongederację głosować, ale są za elektrowniami jądrowymi,a to jest to samo,no, trochę mniej ,niż bomby atomowe.Są jak strategiczne miejsca do rozwalenia.Takie elektrownie nie powinny istnieć,a broń powinno się zlikwidować i wyeliminować wojny na świecie.Tylko naturalne źrodła energii,bez rozszczepiania jąder pierwiastkó,tj.surowców,które tez nie będa wieczne.Naganianie kasy amerykańskim "żydom".
alex
rok temu
konfa to najlepsza lokata na przyszłość
62+
rok temu
18,40 % inflacji -minus 14,80% waloryzacji = 3,60% realnego spadku naszych przyszłych emerytur - tylko w jednym 2022 roku!!! Dodatkowo Gertruda z ZUS wydłużyła tzw. tablice życia i tym samym obniżyła nasze przyszłe emerytury aż o 8 %!!!
Nobody!
rok temu
Uparty liliput z Żulikzborza , dalej blokuje emerytury stażowe po 40 latach pracy , dla Polaków w wieku 60+!!!.......Ale już wkrótce po wyborach będzie........nikim!!!
dobry argumen...
rok temu
zniesienie podatku dochodowego i ograniczenie imigracji to całkiem racjonalne postulaty wyborcze, będę na nich głosował
...
Następna strona