Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Świętokrzyskie. Bezrobocie wzrosło o 4 punkty procentowe

15
Podziel się:

Stopa bezrobocia w woj. świętokrzyskim wzrosła z 8 do 12 proc. Ofert pracy jest o ponad połowę mniej, niż w marcu.

W woj. świętokrzyskim wzrosło bezrobocie.
W woj. świętokrzyskim wzrosło bezrobocie. (FORUM)
bEUdbURh

W kwietniu w regionie zarejestrowanych było 44 561 osób bezrobotnych. To o prawie 1600 więcej niż w marcu. Oznacza to, że poziom bezrobocia wzrósł o 3,7 pkt. proc.

"Według danych pozyskanych z powiatowych urzędów pracy liczba bezrobotnych w województwie świętokrzyskim wg stanu na koniec kwietnia wynosi 44.561 osób i jest wyższa od marcowej o 1.583 (3,7 proc.) i o 2.040 (4,8 proc.) od poziomu sprzed roku. W relacji do marca wzrost bezrobocia nastąpił we wszystkich powiatach" - przekazała PAP Anna Jastrzębska, z zespołu Badań i Analiz Rynku Pracy WUP w Kielcach.

Jak wynika z danych przekazanych PAP przez wojewódzki urząd pracy, znacząco zmniejszyła się też liczba ofert pracy. W kwietniu do urzędu wpłynęły 794 oferty, czyli o 804 (52,4 proc.) mniej niż marcu i o 2.036 (73,6 proc.) mniej niż w kwietniu zeszłego roku.

bEUdbURj

Cztery zakłady w regionie złożyły wnioski o zwolnienia grupowe, które mają objąć 64 osoby.

Zobacz także: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEUdbURp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUdbURK
KOMENTARZE
(15)
jaro
2 lata temu
pracodawców spałowali a proletariat trzymał strone policji politycznej , to niech teraz pis da wiecej na życie bo ma ze spółek skarbu panstwa i kopalń . przedsiebiorcy zamykają działalnosc bo komu potrzebni prywaciarze WIWAT 1 SORT,
Gik
2 lata temu
Niech osoba pisząca artykuł nauczy się matematyki.
Adw
2 lata temu
Wina TUSKA
bEUdbURL
ZK590
2 lata temu
To dobrze bo urzędnicy przyznają sobie premie za dzielną walkę z bezrobociem. W lubelskim uznali, że należą się premie w urzędzie u marszałka za ciężką pracę z wirusem.
Wijas
2 lata temu
Portalu "ekonomiczny". Jakżeście to wyliczyli ??? Stopa bezrobocia (bezrobotni/liczba ludności zawodowo czynnej) wynosiła 8% (liczba bezrobotnych - było 44.561 przybyło 1.583 (czyli 4% dotychczasowej liczby bezrobotnych) a autor p. Witold Ziomek twierdzi, że stopa bezrobocia wynosi teraz 12% (8%+4%), czyli gdyby bezrobotnych przybyło 44.561 i było razem 89.122 to według Was drogi portalu ekonomiczny stopa bezrobocia wyniosłaby 108% (8% + 100%). A żałosna lemongoza w zachwycie komentuje.... Oprawcie swoje licencjaty w ramki.