Notowania

gospodarka
26.10.2019 08:32

Sylwester Cacek znów prezesem zarządu Sfinks Polska

Rada nadzorcza Sfinks Polska powołała Sylwestra Cacka na stanowisko prezesa spółki. Kadencja będzie trwała 6 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

- Sfinks jest w ważnym momencie realizacji swojej strategii rozwoju – działając w branży gastronomicznej musimy mierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym poważnymi zmianami prawa, ale też rynek stwarza wiele szans. Aby dobrze je wykorzystać, skutecznie radząc sobie przy tym z trudnościami, musimy jako spółka mieć aktualną, adekwatną do rozwoju sytuacji strategię oraz działać sprawnie jako organizacja - powiedział Sylwester Cacek po powołaniu.

Jak wyjaśnił, jako największy akcjonariusz firma, "jest żywotnie zainteresowany" rozwojem firmy. - Dlatego zdecydowałem się wrócić do zarządu oraz bezpośrednio zaangażować się w realizację tych celów. Cieszę się, że członkowie rady nadzorczej, obdarzyli mnie zaufaniem i powierzyli mi kierowanie spółką - dodał Cacek

Równocześnie, poza powołaniem Cacka na funkcję prezesa, nadzorcza spółki zdecydowała też o odwołaniu ze stanowiska Dariusza Strojewskiego, dotychczasowego wiceprezesa. W skład zarządu wchodzą zatem: Sylwester Cacek,jako prezes i Dorota Cacek, która od 2011 roku zajmuje stanowisko wiceprezesa.

Oglądaj też: Firma bez szefa. Przyszłość zarządzania?

Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining i trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. Nowy-stary prezes kierował już firmą od czerwca 2009 r. do kwietnia 2010 r. oraz od sierpnia 2011 r. do lipca 2019 r.

Sylwester Cacek jest twórcą i byłym właścicielem grupy kapitałowej Dominet. Przez wiele lat był też prezesem zarządu klubu piłkarskiego Widzew Łódź. W 2015 roku złożył rezygnację z pełnionego stanowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, gastronomia, sfinks, cacek, sylwester cacek
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2019

kcinUwielbiam biznes. Facet powadzi firmę, zarobek bierze do kieszeni, robi długi u innych przedsiębiorców i zamyka firmę. Firma majątek ma znikomy, więc … Czytaj całość

26-10-2019

crossŻaden szanujący się kibic Widzewa nie zje w Sfinksie.

26-10-2019

henochto rozumiem familijna firma za panstwowe pieniadze idzie zyc a hermesa powolac na czlonka nadzwyczjnego

Rozwiń komentarze (13)