Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szantaż Putina nic nie dał? "Możemy czuć się częściowo zwycięzcą w tej walce"

- Na wojnie gazowej z Rosją jesteśmy już od ponad 1,5 roku i w tej chwili Europa może czuć się częściowo zwycięzcą w tej walce i to z kilku powodów - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Szymon Kardaś z Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych. – Sojusznikiem jest pogoda, jest ciepło, mamy łagodną zimę i to jest jeden z czynników sprzyjających. Rosjanie szantażowali nas regularnie i podejmowali kroki eskalacyjne. Zaczęło się od niezapełniania magazynów gazowych, potem było ograniczanie dostaw, odcięcia od gazu, a także uszkodzenia gazociągu Nord Stream. Okazało się jednak, że gracze rynkowi zaczęli się adaptować do tej gry Rosji i zaczęto postrzegać dostawy rosyjskie jako niepewne i budować alternatywy. Te działania wpłynęły na to, że ceny zaczęły się stabilizować. Ważne jest także relatywnie duże zapełnienie magazynów gazowych i wdrożenie programów oszczędnościowych, czyli zmniejszenie konsumpcji energii - zaznaczył ekspert.

0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
KOMENTARZE
(6)
NATO
2 miesiące temu
Konsekwencja barbarzyńskiej napaści Rosji na Ukrainę mogą być tylko jedne, wyzwolenie ziem zaanektowanych przez Rosjan, przeniesienie działań zbrojnych na terytorium Rosji i jednoznaczne zwycięstwo Ukrainy i OKUPACJA ROSJI, przez koalicję państw w których rządy po II wojnie sprawowali przywiezieni na czołgach namiestnicy Stalina !
becu
2 miesiące temu
zawsze twierdziłem i twierdzę że nigdy nie można uzależniać się od jednego dostawcy,tak samo jak nie można być nastawionym do pracy tylko w jednym zakładzie,zawsze miałem tą możliwość że jak tu będzie redukcja albo zwolnienia to ja już miałem na oku dwa albo trzy zakłady do przejścia,tak samo jest i z gazem,jak nie Putin to Arabia Saudyjska albo Norwegia może być dostawcą
Pawel01
2 miesiące temu
Ceny gazu niższe niż przed wojną i ropy tez … to dlaczego za wszystko płacimy tak dużo
vcr
2 miesiące temu
ekspert mówi, "możemy czuć się częściowo zwycięzcą"... jak prezyzyjnie się wypowiedział... tak mamy cześciowo dobrobyt, częściowo jesteśmy zadowoleni, raka usunięto nam częściowo,,, w mordę co za nowomowa???
Jo sie ino py...
2 miesiące temu
No to Panie Obajtek kiedy obniżka cen gazu dla obywateli przez PGNiG? Bo podnosić to potraficie po pierwszych symptomach podwyzek ale obniżek to nawet po kwartale nie widać, tak samo z paliwami na stacjach Orlenu