Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Szczepienia dla nastolatków. Co musisz wiedzieć, zanim zapiszesz swoje dziecko?

4
Podziel się:

Szczepienia dla nastolatków dostępne są już od maja. Teraz specyfik otrzymają także osoby od 12. roku życia. Przypominamy, w jaki sposób możliwie szybko i sprawnie się zarejestrować.

Szczepienia dla nastolatków. Co musisz wiedzieć, zanim zapiszesz swoje dziecko?
Szczepienia nastolatków już dostępne. Co powinieneś wiedzieć? (Materiały WP, Adobe)

Na ten moment czekaliśmy długo. Aż w końcu nadszedł. Już od 17 maja możliwa jest rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Od tego dnia e-skierowania wystawiane są osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004.

Jednocześnie od tego dnia wszystkie osoby z rocznika 2003 miały wystawiane e-skierowanie i mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

W rozporządzeniu opublikowanym w sobotę w Dzienniku Ustaw dopuszczono szczepienia nastolatków od 12. roku życia. Europejska Agencja Leków wcześniej wyraziła zgodę, by preparatem firmy Pfizer szczepić także tę grupę wiekową.

Zobacz także: Szczepienia kobiet w ciąży. "Zakażone COVID-19 umierają 20 razy częściej"

Szczepienia nastolatków. Jak to zrobić?


  • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji - zachęca resort zdrowia. Wystarczy wpisać numer PESEL i nazwisko dziecka, podać numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybrać termin szczepienia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Matka rozsądn...
rok temu
Nie zaszczepię, bo nie ma szczepionki przeciwko wymyślonej chorobie ! Natomiast grypę zawsze wyleczę bez lekarza czego dowodem jest brak dostępu do służby zdrowia
Tak to tato c...
rok temu
Nic nie muszę wiedzieć...bo nie zaszczepie....
Takitam
rok temu
Zobaczcie w jakim tonie jest ten artykuł. Oni nam wdrukowują do głowy, że wszyscy z niecierpliwością czekali na możliwość zaszczepienia swoich dzieci. Jest to psychomanipulacja, socjotechnika i ta cała reszta narzędzi stosowanych do ogłupiania ludzi. Wasze dzieci, wy zdecydujecie ale pamiętajcie, że raz wstrzykniętego "specyfiku" nie da się usunąć.
Takitam
rok temu
Zobaczcie w jakim to nie jest ten artykuł. Oni nam wdrukowują do głowy, że wszyscy z niecierpliwością czekali na możliwość zaszczepienia swoich dzieci. Jest to psychomanipulacja, socjotechnika i ta cała reszta narzędzi stosowanych do ogłupiania ludzi. Wasze dzieci, wy zdecydujecie ale pamiętajcie, że raz wstrzykniętego "specyfiku" nie da się usunąć.