Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|

Szczepienia: rejestracja znów nie działa. Nie przełożysz terminu

20
Podziel się:

W nocy rządowy system rozesłał SMS-y do części osób z roczników 1962-81, którym udało się zapisać na szczepienie, informując o skasowaniu wizyt i konieczności ich przełożenia na maj. W efekcie serwis do rejestracji ponownie padł.

Szczepienia: rejestracja znów nie działa. Nie przełożysz terminu
System rejestracji pacjentów (m.in. na szczepienia) znowu nie działa. (Unsplash.com, dziejesie.wp.pl, Simon Hattinga Verschure)

Problemy z działaniem serwisu pacjent.gov.pl zaczęły się chwilę po 8 rano. Obecnie działa strona główna portalu, ale niemożliwe jest zalogowanie się do Internetowego Konta Pacjenta i do serwisu szczepień. Niewykluczone, że jest to pokłosie wczorajszego chaosu ze szczepieniami roczników 1963-82. W czwartek rano pojawiła się informacja, że osoby urodzone w tych latach - najmłodsze z nich mają po 40 lat - są uprawnione do zapisywania się na szczepienia.

W efekcie kilkaset tysięcy osób - które wcześniej wyraziły chęć szczepienia i potwierdziły to w rządowych systemach - zarejestrowało się na wizyty szczepienne.

Zobacz także: Szymon Hołownia chce dymisji Michała Dworczyka. Jest reakcja z rządu

W ciągu dnia system pacjent.gov.pl umożliwiający zapisywanie się na wizyty - również szczepienia - został prawdopodobnie przeciążony i przestał działać.

W tym czasie przedstawiciele rządu tłumaczyli uruchomienie zapisów tzw. czterdziestolatków, błędem systemu. Pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk, zapowiedział też, że osoby, które się w ten sposób zapisały, będą musiały przełożyć wizyty na drugą połowę maja 2021 roku.

W czwartek późnym wieczorem rząd opublikował w Dzienniku Ustaw nowe rozporządzenie. Wynika z niego, że z wyjątkiem tych osób, które zdążyły uzyskać termin szczepienia do 5 kwietnia, wszystkim czterdziestolatkom termin szczepienia zostanie przełożony na okres po 10 maja.

W nocy z czwartku na piątek rządowy system zaczął wysyłać osobom z roczników 1963-82 SMS-y z informacją o tym, że data szczepienia została przełożona. Ale nie wszystkim - zaszczepieni będą ci, którym udało się zapisać na termin do 5 kwietnia.

W efekcie spora grupa tzw. czterdziestolatków znów zaczęła się logować do systemu pacjent.gov.pl i ustaliła termin nowej wizyty szczepiennej. Wielu osobom udało się zapisać na 11 i 12 maja. Niestety chwilę po godzinie 8 serwis pacjent.gov.pl znowu padł.

Na Twitterze pojawiają się też informacje, że jest problem z portalem gabinet.gov.pl.

Problem jest spory, dotyczy bowiem nie tylko osób, które chciałyby zapisać się na szczepienie lub przełożyć termin, ale wszystkich pacjentów potrzebujących skorzystać z możliwości zapisania się do lekarza w publicznej placówce zdrowia.

Najnowszy komunikat rządu na temat szczepień osób z roczników 1963-82 jest taki, że osoby w wieku 50-59 lat zaszczepią się już w uzgodnionych w czwartek terminach.

Pozostałe osoby w wieku 40-59 lat, którym nie udało się tego zrobić w czwartek, a wcześniej deklarowały taką chęć poprzez formularz, będą umawiane na terminy również w drugiej połowie maja.

Równocześnie - zgodnie z zapowiedzią rządu - od 12 kwietnia, codziennie uruchamiane będą zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od osób w wieku 59 lat. Wtedy właśnie będą zapisywane osoby w odpowiednim wieku, które nie dokonały wcześniej zgłoszenia.

12 kwietnia taką szansę otrzyma rocznik 1962, 13 kwietnia – rocznik 1963, 14 kwietnia – rocznik 1964, 15 kwietnia – rocznik 1965, 16 kwietnia – rocznik 1966, 17 kwietnia – rocznik 1967, 19 kwietnia – rocznik 1968, 20 kwietnia – rocznik 1969, 21 kwietnia – rocznik 1970, 22 kwietnia – rocznik 1971, 23 kwietnia – rocznik 1972, 24 kwietnia - 1973.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Polak
3 lata temu
Co działa poprawnie w tym kraju.Ojciec dyrektor!!!!!!!
tomek
3 lata temu
A ja się zarejestrowałem przez ikp
Rafał
3 lata temu
po co odblokowali taki szeroki zakres roczników? jak by było rok po roku, to by na spokojnie serwery dały radę.
Anonimowy
3 lata temu
Dziś 2 kwietnia i nic nie działa na gov.. nie mogę wypełnić formularza- zgłoś chęć zaszczepienia...bo zbyt duże zainteresowanie podaje komunikat. Zarejestrować się nie mogę bo konsultant mi mówi że najpierw muszę się zgłosić i mieć e-skierowanie. Jak mam się zgłosić jak strona nie działa??? Chęć zgłoszenia można tylko przez internet zrobić tak mi powiedziano... ratunku. Jakieś pomysły?
Janek
3 lata temu
Zgłosiłem w styczniu chęć zaszczepienia, rocznik 1962 i nie otrzymałem żadnej informacji o szczepieniach. Na infolinii rozłączają, sms- w chwili obecnej nie dysponujemy wolnymi terminami szczepień, ikp nie działa. Wspaniale!!!!!!!!!!!!!!!