Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Szczepionka na COVID-19. KE zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek

275
Podziel się:

W środę ma zostać zatwierdzony kontrakt z firmą Moderna na dostawy szczepionek dla Unii Europejskiej - poinformowała Ursula Von der Leyen. Chodzi o 160 mln dawek. Wiemy, ile przypadnie Polsce.

Szczepionka na COVID-19. KE zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek
Ursula von der Leyen (Komisja Europejska, Komisja Europejska)
bELzrWmt

To szósty z dostawców szczepionki przeciw COVID-19 dla Europy. Po podpisaniu umów z AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV i BioNtech-Pfizer oraz CureVac Komisja Europejska w środę zatwierdzi kontrakt na 160 mln dawek od Moderny.

- Tworzymy jedno z najbardziej wszechstronnych portfolio szczepionek przeciw Covid-19 na świecie. Bezpieczne i skuteczne szczepionki mogą pomóc nam zakończyć pandemię - poinformowała Ursula von der Leyen we wtorkowym oświadczeniu.

W ramach KE uzgodniono, że szczepionki wśród członków UE będą rozprowadzane według klucza populacyjnego. Liczba dawek zależy więc od tego, jaki procent mieszkańców Wspólnoty zamieszkuje dany kraj - o czym pisaliśmy w money.pl.

bELzrWmv

Liczba mieszkańców Polski (37,97 mln) odpowiada mniej więcej 8,5 proc. ludności UE (446 mln). Kupując więc 160 mln dawek od Moderny, Polsce przypadnie ok. 13,6 mln dawek (8,5 proc. puli dawek dla UE).

Przed tygodniem Moderna ogłosiła, że trzecia faza badań wykazała skuteczność antycovidowej szczepionki na poziomie 94,5 proc. Preparat został przebadany na próbie ponad 30 tys. uczestników w Stanach Zjednoczonych.

- Ogólna skuteczność była niesamowita… to wspaniały dzień” - tak po ogłoszeniu wyniku badań mówił Tal Zaks, główny lekarz z firmy Moderna w rozmowie z BBC.

bELzrWmB
Zobacz także: RPO Adam Bodnar twierdzi, że szczepionka na COVID-19 powinna być obowiązkowa

Co ważne, tę szczepionkę można przechowywać w konwencjonalnej zamrażarce w temperaturze -20 stopni Celsjusza do 6 miesięcy, a po rozmrożeniu do miesiąca w standardowych temperaturach od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzrWmW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(275)
Hektor
11 miesięcy temu
Nie rzucajcie się, jak minister powiedział, że "wyszczepi" Naród to tak zrobią. Po to przepchnęli pod osłoną ostatnich demonstracji znowelizowaną ustawę nr 1845, art.36, że zrobią to w świetle "prawa"...
PL
11 miesięcy temu
HAHA a PIS mówi o kupnie 2 MLN i kto dba o polaków bardziej ahahahahahaha
..nie mam juz...
11 miesięcy temu
. ..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę dobrej oraz spokojnej Środowej nocy..., Ola z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
bELzrWmX
Prosze o pomo...
11 miesięcy temu
. ..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę dobrej i spokojnej Środowej Nocy..., Ola z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
obiektywny 24
11 miesięcy temu
Anthony Fauci zaleca Modernę (ściśle biznesowo powiązany z tą firmą), a badania tylko w USA - prawdopodobieństwo rzetelności i wiarygodności bardzo znikome ...
...
Następna strona