Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

Szczyt G-7. Trump: nie odbędzie się w moim klubie golfowym

44
Podziel się:

Przyszłoroczny szczyt G-7 nie odbędzie się w klubie golfowym w Miami na Florydzie, należącym do Donalda Trumpa. Prezydent USA wycofuje się ze swoich planów po fali krytyki.

Prezydent USA wycofał się z planów po fali krytyki.
Prezydent USA wycofał się z planów po fali krytyki. (Agencja Gazeta, Adam Stępień)

"Z powodu zarówno mediów, jak i irracjonalnej wrogości szalonych Demokratów, nie będziemy już rozważać organizacji szczytu G-7 w 2020 roku w ośrodku Trump National Doral of Miami. Zaczniemy szukać innego miejsca, być może będzie to Camp David" - napisał prezydent na Twitterze w sobotę późnym wieczorem.

Biały Dom ogłosił w czwartek, że klub golfowy Trumpa na Florydzie to "najlepszy obiekt na takie przedsięwzięcie." Przekonywał, że lokalizacja została wybrana po analizie dziesięciu miejsc w całym kraju i zapewnił, że prezydent Trump nie będzie czerpał żadnych profitów z tego tytułu.

Decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką ze strony Demokratów i mediów. Trumpowi zarzucono, że wykorzystuje prywatne nieruchomości w celach oficjalnych i tym samym czerpie z tego zyski.

Zobacz także: Żelazny uścisk Trumpa

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(44)
życzliwy
4 lata temu
Niech przyjadą do mnie mam 60 m2 to sie jakoś pomieścimy, nie takie imprezy tam robiłem jak byłem młodszy.
sad
4 lata temu
Trump jest poprostu NIEWIARYGODNY! Zle to wrozy dla Swiata
John of Patmo...
4 lata temu
1. mr.Donald Trump 2. mr.Xi Jiping 3. mr.Wladimir Putin ! This will be our holy trinity! Please organize them and bring them to Poland with me! Please don't be scared I don't bite :)
ania
4 lata temu
Jankesi mają Geniusza Prezydenta .Kolejna Wspaniała decyzja.
Alpa Chino
4 lata temu
Trump może i potrafi zarabiac pieniądze, ale polityke międzynarodową ma w głębokim poważaniu. Trzeba się naprawde poważnie zastanowić nad utworzeniem poważnego sojuszu militarnego z pominięciem USA, bo jeśli dojdzie do ponownego zwycięstwa Truma w wyborach to tylko czekać jak te całe struktury NATO i polityka międzynarodowa się rozpadną w drobny mak.Wystarczy popatrzeć jak w obecnej kadencji zaniedbał swoich sojuszników.
...
Następna strona