Notowania

Szczyt G-7. Trump: nie odbędzie się w moim klubie golfowym

Przyszłoroczny szczyt G-7 nie odbędzie się w klubie golfowym w Miami na Florydzie, należącym do Donalda Trumpa. Prezydent USA wycofuje się ze swoich planów po fali krytyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Prezydent USA wycofał się z planów po fali krytyki. (Fot: Adam Stępień)

"Z powodu zarówno mediów, jak i irracjonalnej wrogości szalonych Demokratów, nie będziemy już rozważać organizacji szczytu G-7 w 2020 roku w ośrodku Trump National Doral of Miami. Zaczniemy szukać innego miejsca, być może będzie to Camp David" - napisał prezydent na Twitterze w sobotę późnym wieczorem.

Biały Dom ogłosił w czwartek, że klub golfowy Trumpa na Florydzie to "najlepszy obiekt na takie przedsięwzięcie." Przekonywał, że lokalizacja została wybrana po analizie dziesięciu miejsc w całym kraju i zapewnił, że prezydent Trump nie będzie czerpał żadnych profitów z tego tytułu.

Wojsko USA przy stałej obecności w Polsce generować będzie również stałe koszty.
Trump zadowolony, bo Polska zapłaci za US Army. Zobacz, ile może nas to kosztować

Decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką ze strony Demokratów i mediów. Trumpowi zarzucono, że wykorzystuje prywatne nieruchomości w celach oficjalnych i tym samym czerpie z tego zyski.

Zobacz także: Żelazny uścisk Trumpa

Tagi: trump, szczyt g7, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2019

AserDziwie sie ze on umie pisac chyba ze na Twitter klika mu ktos inny

20-10-2019

mareknasz premier zapewniał że mamy rekordową nadwyżkę budżetową że Polska bedzie członkiem G-7 to może w Warszawie zrobić Szczyt jak Izraelsko Amerykański … Czytaj całość

20-10-2019

WaldemarJohnson,Trump, Duda, Orban, Putin.......?

Rozwiń komentarze (44)