Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Szkockie centrum handlowe wystawione na sprzedaż za 1 funta. Budowa pochłonęła 4,2 mln

10
Podziel się:

W 50-tysięcznym mieście w zachodniej Szkocji wystawiono na sprzedaż duże centrum handlowe. Cena wywoławcza to zaledwie... jeden funt. Wszystko przez to, że obiekt od dłuższego czasu już na siebie nie zarabia.

Centrum handlowe na zachodzie Szkocji od dłuższego czasu jest nierentowne
Centrum handlowe na zachodzie Szkocji od dłuższego czasu jest nierentowne (The Postings, The Postings)
bETQjcsB

Centrum handlowe The Postings w szkockim mieście Kirkcaldy powstało jeszcze na początku lat 80. XX wieku. Jego budowa pochłonęła 4,25 miliona funtów. W tej chwili, choć obiekt generuje 150 tys. funtów zysków dzięki czynszom od najemców, to od dłuższego czasu nie przynosi zysków. Wszystko przez wysokie koszty utrzymania.

Miejski fundusz emerytalny, który jest właścicielem obiektu, nie widział więc innej drogi, niż wystawienie centrum The Postings na sprzedaż. Cena wyjściowa jest symboliczna, choć oczywiście fundusz liczy, że znajdzie się ktoś, kto wyłoży znacznie więcej. Właściciel obiektu ma też nadzieję, że nowy właściciel będzie miał pomysł, jak sprawić, by centrum znów stało się dochodowe.

bETQjcsD

Zakaz handlu w niedzielę. Tak Polacy planują wolny dzień. Zobacz wideo:

Centrum handlowe jest odwiedzane przez ok. 30 tys. osób tygodniowo. Znajduje się w nim między innymi piekarnia sieci Stephens, kawiarnia Plain Fayre Café oraz drogerie i sklepy z żywnością. - Jest też 24-godzinny parking, a na terenie całego sklepu są udodonienia dla osób niepełnosprawnych. Centrum jest też zlokalizowane tuż obok głównego przystanku autobusowego w mieście - zachwala obecny właściciel obiektu.

bETQjcsJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETQjcte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
holdon
3 lata temu
Dlaczego w Polsce nie ma miejskich funduszy emerytalnych ?
Ofca
3 lata temu
Właścicielem jest miejski fundusz emerytalny.... urzedasom ktoś wcisnął to jako świetna lokatę podobnie jak wciskał pakiety kredytów hipotecznych czy akcje enronu.... a na koniec nie będzie emerytur.
Wagina pupina
3 lata temu
Udododnienia dla niepełnosprawnych. Brawo ty :))
bETQjctf
DJ
3 lata temu
Proponuję, aby autor artykułu poczytał czym jest zysk, a czym przychód. Przyda się następnym razem.
Erbe
3 lata temu
Generuje a nie przynosi.