Notowania

Szkockie centrum handlowe wystawione na sprzedaż za 1 funta. Budowa pochłonęła 4,2 mln

W 50-tysięcznym mieście w zachodniej Szkocji wystawiono na sprzedaż duże centrum handlowe. Cena wywoławcza to zaledwie... jeden funt. Wszystko przez to, że obiekt od dłuższego czasu już na siebie nie zarabia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The Postings)
Centrum handlowe na zachodzie Szkocji od dłuższego czasu jest nierentowne (Fot: The Postings)

Centrum handlowe The Postings w szkockim mieście Kirkcaldy powstało jeszcze na początku lat 80. XX wieku. Jego budowa pochłonęła 4,25 miliona funtów. W tej chwili, choć obiekt generuje 150 tys. funtów zysków dzięki czynszom od najemców, to od dłuższego czasu nie przynosi zysków. Wszystko przez wysokie koszty utrzymania.

Miejski fundusz emerytalny, który jest właścicielem obiektu, nie widział więc innej drogi, niż wystawienie centrum The Postings na sprzedaż. Cena wyjściowa jest symboliczna, choć oczywiście fundusz liczy, że znajdzie się ktoś, kto wyłoży znacznie więcej. Właściciel obiektu ma też nadzieję, że nowy właściciel będzie miał pomysł, jak sprawić, by centrum znów stało się dochodowe.

Zakaz handlu w niedzielę. Tak Polacy planują wolny dzień. Zobacz wideo:

Centrum handlowe jest odwiedzane przez ok. 30 tys. osób tygodniowo. Znajduje się w nim między innymi piekarnia sieci Stephens, kawiarnia Plain Fayre Café oraz drogerie i sklepy z żywnością. - Jest też 24-godzinny parking, a na terenie całego sklepu są udodonienia dla osób niepełnosprawnych. Centrum jest też zlokalizowane tuż obok głównego przystanku autobusowego w mieście - zachwala obecny właściciel obiektu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2019

EternitJak większość centrów handlowych w UK, jest czynne w godzinach 8-18. Może i ma udogodnienia dla niepełnosprawnych, ale nie ma udogodnień dla ludzi … Czytaj całość

20-01-2019

Lomion"choć obiekt generuje 150 tys. funtów zysków (...) to od dłuższego czasu nie przynosi zysków. Autorowi gratulujemy konsekwencji i umiejętności … Czytaj całość

20-01-2019

DJProponuję, aby autor artykułu poczytał czym jest zysk, a czym przychód. Przyda się następnym razem.

Rozwiń komentarze (10)