Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Szpital na Stadionie Narodowym. Szukają pań do sprzątania. Wynagrodzenie urąga przyzwoitości

1244
Podziel się

16 zł netto za godzinę pracy z chorymi leżącymi w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym. Dla kogo taka oferta? Dla pań z Ukrainy, które podejmą się sprzątania w tymczasowym szpitalu dla najciężej chorych na 12-godzinnych zmianach.

Szpital na Stadionie Narodowym. Szukają pań do sprzątania. Wynagrodzenie urąga przyzwoitości
(Getty Images, Adam Jankowski)
bDAuvxvp

Lekarze, którzy pracują na oddziałach covidowych, dostaną 175 proc. wynagrodzenia. Poinformował o tym przed kilkoma dniami minister zdrowia. Uzasadnienie decyzji jest oczywiste: skoro więcej ryzykują, to powinni otrzymać wyższą gratyfikację.

A na jakie wynagrodzenie może liczyć pani sprzątająca teren szpitala polowego, który właśnie powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie? 16 zł za godzinę.

16 zł na rękę za 12-godzinną zmianę w miejscu, w którym człowiek jest szczególnie narażony na zakażenie.

bDAuvxvr

Ogłoszenia o pracę w charakterze sprzątaczki na Stadionie kierowane są do pracownic z Ukrainy. Warunki: praca zmianowa w godzinach od 7 do 19 oraz od 19 do 7 rano.

Zadzwoniliśmy do firmy wskazanej w ogłoszeniu. Właścicielka agencji przyznała, że proponowane 16 zł to bardzo niskie wynagrodzenie, ale "ze swoich przecież nie dołoży". Okazuje się, że ta niewielka agencja nie dostała zlecenia od Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, który zarządza tworzonym właśnie szpitalem polowym, lecz jest podwykonawcą innej, większej agencji zatrudnienia. Dodała, że nie wie, czy zlecającym jest szpital, czy też jeszcze jakiś inny podmiot, bo takiej informacji nie ma.

Zobacz także: Stadion Narodowy będzie szpitalem. Wiceprezydent Warszawy: "Pomysł nie był z nami konsultowany"

- Praca jest legalna. To zlecenie, panie dostaną też prywatny pakiet medyczny (tu pada nazwa popularnej prywatnej firmy będącej dostawcą usług medycznych – red.) – mówi w rozmowie z money.pl właścicielka agencji.

bDAuvxvx

Pytamy, czy wzorem personelu medycznego, zatrudnione będą mogły liczyć na wypłatę pełnego wynagrodzenia w razie gdyby musiały poddać się kwarantannie lub izolacji.

- Nie. Umowa zlecenia tego nie obejmuje – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

 Dodaje, że firma zlecająca poprosiła agencję o znalezienie 60 pań sprzątających. Firma nie chciała podjąć się takiego zadania, więc w pierwszej fazie – do 2 listopada – ma zatrudnić 20 osób.- Później pewnie będziemy zwiększać zatrudnienie – mówi.

Trwa poszukiwanie personelu, który podejmie pracę w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym. Michał Dworczyk poinformował, że do tej pory zgłosiło się 1250 chętnych z całej Polski. Nie doprecyzował, ilu z nich to lekarze, pielęgniarki, a ile – ratownicy medyczni. Wiemy na pewno, że chęć pracy zgłosiło 250 strażaków z kilku województw. Nikt z nich nie będzie jednak pracował w niebezpiecznych warunkach za 16 zł.

bDAuvxvy
bDAuvxvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1244)
przekręt
3 miesiące temu
Jeszcze nie powstał szpital polowy a już przekręty. Jedna firma zleciła drugiej firmie a ta wynajęła podwykonawcę, a podwykonawca zatrudnia za 16 zł na godzinę. I wszyscy są szczęśliwi koło się kręci.
Adam
3 miesiące temu
Sprawa jest oczywista najwięcej zarobią pośrednicy a oni nie są przypadkowi. Trzeba znać tego i owego.
zcx
3 miesiące temu
Agatko Dudowa do dzieła, wkońcu będziesz miała wymarzoną pensje. A i córcie możesz zabrać do prac społecznych.
bDAuvxvT
Hehehehe
3 miesiące temu
Niech te panie biorą robotę, ale pracują w trybie zdalnym, hybrydowym, przed monitorkiem.
krak
3 miesiące temu
te agencje zatrudnienia to pralnia pieniedzy i wyzysk pracownika. 16 za godzine? moze minister zdrowia sam sobie popracuje za taka stawke
...
Następna strona