Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Szpitale polowe mogły kosztować nawet miliard złotych. Ile dokładnie, tego rząd nie mówi

10
Podziel się:

Koszty budowy i przygotowani tak zwanych szpitali tymczasowych nie są ujawniane przez rząd. Trudno dojść zwłaszcza informacji, ile pochłonęła inwestycja spółek skarbu państwa.

Szpitale polowe mogły kosztować nawet miliard złotych. Ile dokładnie, tego rząd nie mówi
Szpital tymczasowy (Materiały prasowe)
bELsVsaJ

Między 800 mln zł a miliard złotych - tyle według szacunków "Rzeczpospolitej" mogły kosztować szpitale tymczasowe.To jednak tylko przybliżone wyliczenia, bowiem rząd ukrywa faktyczne koszty.

Wiemy, że 518 mln 163 tys. 483 zł kosztowało 19 szpitali tymczasowych utworzonych przez wojewodów. Kwotę tę przekazał wiceminister zdrowia w odpowiedzi na pytania posłanki Hanny Gill-Piątek.

To jednak nie pełna liczba. Brakuje bowiem informacji o kolejnych 13 szpitalach wybudowanych przez spółki skarbu państwa oraz szpitala narodowego w Warszawie.

bELsVsaL

Chodzi o te budowane np. przez KGHM, Orlen, Tauron, Węglokoks, Polską Grupę Zbrojeniową czy Totalizator Sportowy. Wszystkie poza przetargami.

Zobacz także: Szpitale tymczasowe bezużyteczne? "Każdy sobie coś tam skrobie"

Według szacunków "Rzeczpospolitej" może być mowa o dodatkowych 300–500 mln zł. W sumie więc całe koszty powinny się zamknąć między 800 mln zł a miliard złotych.

bELsVsaR

Kłopot w tym, że pomimo kolejnych zapytywań poselskich i pytań ze strony mediów, informacja wciąż nie zostaje uściślona przez przedstawicieli rządu. Jak zapewnił "Rz" Karol Manys, rzecznik MAP, koszty nie są tajne.

– Na chwilę obecną nie podajemy tych informacji. Trwają negocjacje umów, weryfikacja wycen, zakupów – twierdzi rzecznik MAP. Jakich umów i z kim trwają negocjacje, nie przekazał.

Pytane o te negocjacje spółki skarbu państwa, nie potrafiły odpowiedzieć dziennikowi, o co chodzi. Kosztów nie podają, bo jak twierdzą, wciąż inwestycje trwają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELsVsbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
logiczny
10 miesięcy temu
A pomyśleć że te szpitale to najlepsza inwestycja "PIC" !!! ;(
Radosny
10 miesięcy temu
Na drugi raz nikt nie będzie się bawił w żadne szpitale. Dla głąbów otworzy się dodatkowe kostnice...
QQQQQ
10 miesięcy temu
Ludzie co wy od nich chcecie Jacyś koledzy przytulili po parę milionów ,gospodarka się ożywiła w dobie pandemii, afera ze szczepieniami celebrytów ,oni sprowadzą tyle szczepionek, że dziecko w łonie matki będzie zaszczepione ,wszak sprowadzili respiratory , które teraz zalegają w magazynach rządowych, nie przestrojone ,zakupione od handlarza bronią, teraz ściągną nam, wycofane COLTY by nie zaszczepiony mógł sobie w łeb palnąć
bELsVsbn
nnn
10 miesięcy temu
A może znów firma handlująca bronią wygrała przetarg i buduje szpitale
Daro
10 miesięcy temu
Jak by nie wybudowali a pandemia by była 2 razy silniejsza to byłby lament , jak jest wszystko przygotowane na wszelki wypadek to jest lament , nie jestem za PiS ani PO ale ludzie zastanówcie się ,kłucimy się jak małe dzieci w piaskownicy