Źródło wideo: © money.pl

Sztuczna inteligencja jako narzędzie dezinformacji. Czy to nas czeka?

Wraz z postępem technologicznym, sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej powszechna w różnych dziedzinach życia. Jednym z obszarów, w którym można zauważyć wpływ SI, jest media społecznościowe i internet. Jednocześnie w dobie coraz łatwiejszego dostępu do informacji, problem dezinformacji i fake newsów staje się coraz bardziej powszechny. W tym kontekście pojawia się pytanie: czy sztuczna inteligencja przyczynia się do rozprzestrzeniania się dezinformacji?

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie