Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szybko i ekologicznie. DPD inwestuje w elektryczne rowery

Internauta napotkał na ulicy elektryczny rower oklejony logo DPD. Takie rowery na razie są tylko dwa i tylko w Warszawie. Jednak firma kurierska zapewnia, że chce zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne i zapowiada zakup kolejnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nieoczywiste Wycieczki Rowerowe)
DPD dostarcza paczki elektrycznymi rowerami

Na facebookowym profilu "Nieoczywiste Wycieczki Rowerowe", prowadzonym przez dwójkę rowerzystów-pasjonatów, pojawiły się zdjęcia z elektrycznym rowerem oznakowanym logo DPD. Firma kurierska dostarcza w ten sposób paczki w warszawskiej dzielnicy biznesowej przy ul. Wołoskiej. "DPD wozi przesyłki rowerami towarowymi. Napęd NuVinci, wspomaganie Yamahy, a te gripy! - na bogato" - czytamy we wpisie.

Zobacz też: Polecone odbierają w ciemnych magazynach

Tyle okiem pasjonatów. Zapytaliśmy firmę, czy planuje rozszerzyć flotę ekologicznych pojazdów. Jak się okazuje, takie rowery na razie są tylko dwa, ale DPD zapewnia, że korzysta z różnych alternatywnych form transportowania przesyłek.

- Aktualnie dysponujemy 60 rowerami dla kurierów, będącymi na wyposażeniu 30 oddziałów miejskich na terenie całej Polski oraz dwoma rowerami elektrycznymi, które poruszają się po dzielnicy biznesowej przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Przesyłki doręczane są w sąsiedztwie oddziałów miejskich także przez kurierów pieszych. Oddział przy Wołoskiej korzysta ponadto z 4 skuterów elektrycznych - mówi w rozmowie z WP Małgorzata Maj, rzeczniczka DPD.

- Zakres działania rowerów i skuterów elektrycznych będzie w najbliższych miesiącach rozszerzany na inne lokalizacje - dodaje Maj.

Spółka już rok temu chwaliła się, że wdraża szereg rozwiązań sprzyjających ograniczeniu zużycia energii oraz niwelujących wpływ działalności logistycznej na środowisko naturalne. To zdecydowane ocieplenie wizerunku, firma kurierska boryka się również z negatywnymi ocenami. Na Facebooku powstała grupa, na której internauci udostępniają zdjęcia uszkodzonych paczek lub pozostawionych bez kontroli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-01-2019

Michał KupiecJuż od maja DPD wprowadza telegraf! W sierpniu w DPD wprowadzają telefony na korbę! Od września w DPD w miejsce żarówek DPD wprowadza … Czytaj całość

27-01-2019

Michał KupircŚwiat miał się rozwijać a ja widzę pudło popychane przez białego niewolnika ....DPDolić ci wykorzystywaczu ludzi?

27-01-2019

V,VVVNAJNOWSZYM WYNALAZKIEM DPD JEST WYSYŁANIE SMSem AWIZO DO ODBIORU PRZESYŁKI ... FIRMOWE OSZUKIWANIE KLIENTÓW !!!

Rozwiń komentarze (19)