Notowania

Szybsze przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. "Będzie pakiet usprawnień"

- Będzie pakiet usprawnień w ustawie o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność - zapowiada resort inwestycji i rozwoju. Ministerstwo chce przez to wyeliminować sytuacje, w których "samorządy mogą blokować powszechne uwłaszczenie Polaków".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przekształcenie użytkowania wieczystego. Ma być sprawniej, zapowiada ministerstwo

Nowy pakiet "to efekt analizy realizacji uwłaszczenia Polaków przez samorządy w pierwszym kwartale funkcjonowania ustawy o uwłaszczeniach", podaje ministerstwo.

- Musimy przyspieszyć procedury, żeby zaświadczenia trafiły do właścicieli jeszcze w tym roku. W ustawie uwłaszczeniowej daliśmy dużą swobodę samorządom. Dostały możliwość kształtowania opłat i organizacji likwidacji użytkowania. Gotowi jesteśmy zmieniać ustawę, oczekując jednocześnie pełnego zaangażowania samorządów w szybkie wydawanie zaświadczeń – mówi wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

Ma pojawić się także "uproszczony" tryb dokonania podziału nieruchomości i zmiany, które zapewnią przedsiębiorcom bardziej elastyczne warunki korzystania ze sposobu płatności za przekształcenie - zaznacza resort.

Przekształcenie zabudowanych gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe nastąpiło wraz z początkiem 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-03-2019

gagarin777wyłudzanie kasy od ludzi za coś co i tak nie bedzie ich !!!

29-03-2019

remPrzecież to nie przekształcenie tylko zmiana nazwy nie powinno być żadnych opłat zamiana opłaty wieczystej w podatek gruntowy i wszystko jasne … Czytaj całość

29-03-2019

krychaA co będzie jak będę chciała sprzedać 30m2 gruntu pod moim mieszkaniem trzeba będzie rozebrać blok ???????????

Rozwiń komentarze (24)