Notowania

Szymon Hołownia ujawnia współpracowników. Stoi za nim ceniony i niewygodny dla władzy ekonomista

- Najczęściej zadawane pytanie na mój temat: kto stoi za Szymonem Hołownią? Odpowiadam. Jest nas wielu - pisze na Twitterze Szymon Hołownia, niezależny kandydat na prezydenta. I przedstawia pierwsze mocne nazwisko - to Piotr Kuczyński, ekonomista zwolniony z państwowego banku za krytykę demontażu OFE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Piotr Kuczyński będzie doradzał Szymonowi Hołowni w sprawach gospodarczych

- Dziś przedstawiam Wam Piotra Kuczyńskiego koordynującego zespół moich doradców gospodarczych. Kolejne karty - odsłonię już w przyszłym tygodniu! - kontynuuje swój wpis Hołownia.

Piotr Kuczyński przez ostatnie 13 lat pracował jako główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion – należącego do upaństwowionego banku Pekao. Na początku maja 2019 roku stracił pracę za dość krytyczne wypowiedzi dotyczące demontażu sytemu OFE.

- Zmiany w OFE zaproponowane przez PiS są bardzo cwane. Dla emeryta jest to rozwiązanie neutralne. Dla budżetu doskonałe. Dla giełdy dramatyczne - ocenił Piotr Kuczyński w rozmowie z Business Insider Polska zamieszczonej 15 kwietnia 2019 roku.

Piotr Kuczyński poinformował o zakończeniu współpracy z DI Xelion
Piotr Kuczyński nie będzie już analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion

Po tej rozmowie przyznał, że nie znał części szczegółów dotyczących demontażu systemu OFE. Wtedy był to pomysł prezentowany przez premiera Morawieckiego. Kuczyński po zapoznaniu się ze szczegółami nieco zweryfikował swoją opinię na temat demontażu OFE - na jeszcze gorszą.

Piotr Kuczyński (urodzony w 1950 r.) jest dziennikarzem publicystycznym (współpracuje m.in. z Krytyką polityczną) i analitykiem rynku finansowego. Bardzo często pojawia się w mediach. Jest współautorem (wraz z Adamem Cymerem) książki "Dość gry pozorów. Młodzi, macie głos(y)".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2020

FranzZa Hołownią stoi TVN należący do grupy kapitałowej z USA, której udziałowcami są żydzi. Ot i całe zaplecze kandydata na stanowisko Prezydenta.

18-01-2020

GucioProszę nie obrażać inteligencji internautów. OFE to zniszczył Tusk wyprowadzając jakieś 190 mld zł i faktycznie uniemożliwiając jego dalsze … Czytaj całość

18-01-2020

wyborca 68Panie Hołownia masz pan mój głos i głosy mojej licznej rodziny

Rozwiń komentarze (397)