Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Hołownia o aferze wiatrakowej. "Nie są to błędy, za które ścina się głowy"

Podziel się:

Trzeba uwolnić energię z wiatru, aby za dwa trzy lata nie trzeba było mrozić cen - zapowiedział marszałek Szymon Hołownia na antenie Polsat News. - Zostały popełnione błędy, ale to nie są błędy, za które powinno się ścinać głowy - skomentował tak zwaną aferę wiatrakową.

Hołownia o aferze wiatrakowej. "Nie są to błędy, za które ścina się głowy"
Marszałek Szymon Hołownia (GETTY, Omar Marques)

- Musimy przeprowadzić to mrożenie cen. Ale musimy mieć też zielony tani prąd dostępny dla wszystkich - stwierdził marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który w poniedziałek był gościem Polsat News.

Pytany był o to, czy tak zwana "afera wiatrakowa" będzie kosztować Paulinę Hennig-Kloskę stanowisko przyszłej minister klimatu, na które była przez media wskazywana.

Jeśli chodzi o te dywagacje, to zaczekałbym na decyzje Donalda Tuska. Paulina Hennig-Kloska była i jest brana pod uwagę, jako szefowa tego resortu. Uważam, że to dobra kandydatka i jest bardzo dobrze przygotowaną i merytoryczną posłanką - zaznaczył Hołownia na antenie Polsat News.

Jak dodał, najprawdopodobniej zostały popełnione błędy w komunikacji przy pisaniu projektu ustawy. - To nie są błędy, za które powinno się ścinać głowy. Ludzie nie mogą mieć wątpliwości. Nie będzie szrotu ściąganego zza granicy, nie będzie wiatraków w parkach narodowych i nie będziemy wiatraków na podwórkach polskich domostw - podkreślił.

Co dalej z ustawą? Są dwie opcje

Jak poinformował Szymon Hołownia opcje są dwie, jeśli chodzi o dalsze losy tzw. ustawy wiatrakowej.

Pierwsza, dotyczy rozdzielenia tych dwóch tematów (mrożenia cen energii i łagodzenia ustawy wiatrakowej). - Trzeba uwolnić energię z wiatru, aby za dwa, trzy lata nie trzeba było mrozić cen energii - zaznaczył Hołownia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do pracy z MBA? "Nagle się okazuje, że to jest ofiara losu" - Henryka Bochniarz - Biznes Klasa #7

- Druga, jeśli już uruchomiliśmy ten temat, to, że zostanie w takim kształcie, ale dozna autopoprawek, tak aby nikt nie miał wątpliwości, jakie były intencje autorów - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl