Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

T-Mobile. Klienci stracą 3G, ale latem internet w ich telefonach mocno przyspieszy

13
Podziel się

T-Mobile wyłączy 3G do 2023 r., a do czerwca tego roku wprowadzi 5G w ofercie prepaid - poinformował w piątek operator telekomunikacyjny.

T-Mobile. Klienci stracą 3G, ale latem internet w ich telefonach mocno przyspieszy
Operator wierzy, że wszystkie programy, które planuje wprowadzić w tym i przyszłym roku, poprawią jakoś połączeń i pozwolą klientom oswoić się z wyłączeniem 3G.
bDRZPKwl

Prezes T-Mobile Polska, Andreas Maierhofer poinformował również, że telekom w najbliższych tygodniach planuje wprowadzić VoLTE (nowoczesny sposób realizowania połączeń głosowych – przez technologię LTE, a nie jak dotychczas tylko w technologii 3G lub 2G - red). w ofertach na kartę i MIX, co zaowocuje szybkim wzrostem udziału VoLTE i dalszym spadek popularności sieci 3G. W I połowie tego roku zaoferuje ponadto technologię 5G klientom prepaid.

- Przygotowujemy T-Mobile do wyłączenia przestarzałej technologii, jaką jest już sieć 3G. Już teraz mniej niż 5 proc. przesyłanych danych jest wysyłanych w sieci 3G i udział ten stale spada. Wyłączenie 3G nastąpi do 2023 r.

Zobacz także: Kumulacja pecha. Mazury czeka najgorszy weekend w historii? Wojewoda o sytuacji
bDRZPKwn

- Podobną sytuację obserwujemy w rozmowach głosowych. Prowadzonych jest coraz więcej połączeń głosowych w technologii VoLTE. Widać to w statystykach, gdzie 30 proc. wszystkich połączeń głosowych odbywa się w VoLTE. W najbliższych tygodniach (początek marca) planujemy wprowadzić VoLTE w ofertach na kartę i MIX, co zaowocuje szybkim wzrostem udziału VoLTE i dalszym spadek popularności sieci 3G - powiedział ISBtech Maierhofer.

Operator wierzy, że wszystkie programy, które planuje wprowadzić w tym i przyszłym roku, poprawią jakoś połączeń i pozwolą klientom oswoić się z wyłączeniem 3G.

bDRZPKwt

Częstotliwości, które dzięki temu odzyska T-mobile, firma będzie wykorzystywać do nowoczesnych technologii zwiększających przepustowość sieci oraz średnią prędkość.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100 proc. powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRZPKwO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(13)
Robert_N
miesiąc temu
Wyłączajcie sobie 3G, proszę bardzo. Ale 2G zostawcie bo nie każdy chce być niewolnikiem smartfona. Pracuje w e-commerce, po wyjściu z pracy żegnam się z internetem. Używam klasyka i z politowaniem patrze na te zapatrzone w ekrany cyber-zombie..
Klient t mobi...
miesiąc temu
Rozumiem że w miastach bo na wsiach to dno z tymi połączeniami
...tyko1G
miesiąc temu
zostawcie 2/3G w spokoju, wolne sądy, wolny internet, naprawdę wolny. Żądamy wolnego internetu!
bDRZPKwP
sdfv
miesiąc temu
Internet przyspieszy, czyli pakiety internetowe będą dużo szybciej wyczerpywać się, więc trzeba będzie je częściej kupować lub kupować 2 razy droższe.
JackR
miesiąc temu
Nie przyspieszy bo uzytkowników posiadajacych telefony z technologia 5g jest bardzo mało. Zwykly uzytkownik nawet tego nie odczuje czyli praktycznie wszyscy. Zasięg 100%? Ja mam telefon w plusie bo tytlko on ma w mojej miejscowosci zasieg pozwalajacy na korzystanie z LTE. O tmobile moge zapomniec a ich oferta tez nie jest jakos konkurencyjna choc pamietam ze siec wygrywala często w rankingach jakości. 100% to artykul jest sponsorowany