Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Obostrzenia od soboty. Co wolno nosić na twarzy? Wyjaśniamy

19
Podziel się

Sama przyłbica czy szalik już nie wystarczą. Od soboty noszenie maseczek będzie obowiązkowe. Przyłbicę oczywiście będzie można nosić, ale razem z maseczką.

Obostrzenia od soboty. Co wolno nosić na twarzy? Wyjaśniamy
Od soboty 27 lutego można nosić przyłbicę - ale tylko z maseczką. (Unsplash.com, JESHOOTS.COM)
bDSyJaPp

Od soboty najostrzejsze restrykcje dotkną mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. A w całym kraju nie będzie można też zasłaniać ust i nosa przyłbicą czy szalikiem.

W ten sposób jedynym sposobem ochrony przed koronawirusem stają się maseczki. Obowiązek zasłaniania twarzy i ust będzie obowiązywać w całym kraju. Nie jest ważne, jakiego rodzaju jest maseczka - może być uszyta z bawełny, może być to jednorazowa maseczka medyczna albo klasy FFP2 lub wyższej.

Zobacz także: Zmiany w obostrzeniach. Przyłbica tylko pod jednym warunkiem
bDSyJaPr

Czy wolno nosić przyłbicę?

Od tej pory jedynym środkiem ochronnym nie może być szalik, chusta, chustka, komin czy przyłbica. Można je dalej nosić, ale tylko jako uzupełnienie ochrony, jaką daje maseczka. Nie jest to złym pomysłem, bo jedną z dróg zakażenia koronawirusem mogą być oczy.

- Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy - tłumaczył minister Adam Niedzielski.

bDSyJaPx

- Przyłbica zabezpiecza w 2 proc., maseczka wysokiej klasy w ponad 90 proc. - dodał.

Minister pytany w radiu RMF FM, dlaczego teraz, po roku trwania pandemii, zdecydowano, że same przyłbice to niewystarczająca ochrona, odparł, że jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż rok temu.

Minister wskazywał też, że są badania, iż nawet bawełniane maseczki mają skuteczność na poziomie 60 proc. i więcej.

bDSyJaPy

- Zwracam uwagę, że w przeciwieństwie do chust, bo o tym się ostatnio dyskutuje, to one są najczęściej dwuwarstwowe, bywają podszyte fizeliną - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyJaPS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Polka umieją...
2 miesiące temu
Proszę ministra Niedzielskiego o podanie naukowych źródeł, które mówią o 2 % skuteczności przyłbic i 60 % bawełnianych maseczek! Skuteczności wobec czego? Na pewno nie wirusów!!! Maseczka bawełniania nie ma żadnej skuteczności jeśli chodzi o wirusy!!! Wystarczy sprawdzić pierwsze lepsze źródło medyczne mówiące o wielkości wirusów i otworach w tkaninach bawełnianych. Maseczka bawełniana chroni tylko przed niektórymi bakteriami i plwociną, natomiast świetnie "wspomaga zaburzenia oddechowe" no i finanse tych, którzy je produkują. Wszak minister zdrowia jest ekonomistą i na tym sie zna!
zapomnieli
2 miesiące temu
Co z rozsiewaniem wirusa tylną dziurką?
regfwergerg
2 miesiące temu
wsadźcie sobie maski i te 3 procentową pandemię ,oszuści
bDSyJaPT
Inkwizytor
2 miesiące temu
Nie ma mowy. Tej wiosny mi politycy nie zepsują. Jak chcą kogoś tresować to polecam psa. Niektóre rasy to nawet lubią.
wkur baba
2 miesiące temu
a gdzie to jedt napisane sa jakies obwieszczenia, internet to smietnik. Nikt mnie nue zaknebluje.
...
Następna strona