Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajemnicze wycieki z gazociągów. "To koniec pewnej ery. Ta idea się skompromitowała"

- W dłuższej perspektywie, obserwując kolejne wycieki gazu z Nord Stream, można powiedzieć, że kończy się pewna era w historii europejskiej energetyki - powiedziała w programie "Newsroom" WP Justyna Piszczatowska, redaktor naczelna Green-News.pl. – Idea, którą lansowały głównie Niemcy, budowania systemu energetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii bilansowanych gazem, jest skompromitowana. Ona nie daje stabilności i tworzy duże ryzyka geopolityczne. Europa ciągle gazu potrzebuje i trwa poszukiwanie alternatyw. Trwa także dyskusja, jak chronić gaz, który pływnie do UE ze Szwecji. Gdyby tam jeszcze, nie daj boże, coś się wydarzyło, to mamy całkowity chaos na rynkach. Komunikat Gazpromu, który straszy wstrzymaniem dostaw gaz przez Ukrainę, także niepokoi. Okazało się, że dotychczasowe działania militarne na Ukrainie, nie przyniosły Rosji wystarczających efektów. Dlatego jesteśmy świadkami eskalacji. Wraz z trwaniem zimy będzie to wyglądało coraz...

rozwiń
0
0
60
Podziel się
Komentarze (60)
zobacz więcej komentarzy (60)
KOMENTARZE
(60)
wirk
2 miesiące temu
Ekologów jakoś teraz nie słychać. Wycięcie kilku drzew z siedliskiem korników, to było dla nich problemem.
Marcin
2 miesiące temu
A kto zapłaci za tą gigantyczną emisję gazu cieplarnianego jakim jest metan ? Metan wpływa na ocieplenie klimatu 23 razy mocniej niż CO2. Patrząc na to w ten sposób, ten uciekający gaz powinie zastać jak najszybciej podpalony.
Merkel ma rac...
2 miesiące temu
Zniszczenie NS to robota USA, tylko oni mają w tym interes. Nikt inny. Europa pracuje na własną zgubę, a przoduje nasz rząd i podobne państwa-ratlerki. Zamiast zewrzeć szyki Europa pozwoliła USA na panoszenie się na naszym kontynencie i doprowadzenie do wojny w Europie. Niestety UE pod przewodnictwem van den Leyen robi najgorszą możliwą robotę sprzyjając USA i NATO. Rząd PiS robi haniebną robotę dla Polski i Europy.
obywatel
2 miesiące temu
za dużo traktatów Polska podpisała z EU, na węglu stoimy, na wodach geotermalnych także, a palimy gumą wstyd za,, mądrych,, ludzi!!!!!!!!!
Tyui
2 miesiące temu
Ceny energii to robienia z nas głupków Węgiel prąd ceny ma to wszystko są regulowane wg cen gazu na giełdzie Gaz podrożał to i węgiel zdrożał. Jak zdrożał węgiel to prąd drożeje. Tylko zapytam się dlaczego tak drożeje polski węgiel ? Było po 800 zł teraz jest 2000 zł. Czy koszty wydobycia wzrosły aż tak ? Nie, wzrost wg inflacji o 20% byłby wystarczający, Jedak u nas decydują układu i teraz ktoś pośrednio zarabia na węglu a spółki węglowe maja ekstra marzę. Dotyka to tym samym energii. W Polsce 10-12% produkcji energii to wiatr i słońce, co to zdrożało ? Słońce jest droższe ?
...
Następna strona