Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Tajwański gigant na celowniku Pekinu. Ruszyły kontrole

2
Podziel się:

Pekin przygląda się tajwańskiej firmie Foxconn. Chińscy urzędnicy prowadzą kontrole dotyczące podatków i kwestii gruntowych. Pochodząca z Tajwanu firma jest globalnym gigantem produkującym podzespoły dla największych spółek technologicznych globu.

Tajwański gigant na celowniku Pekinu. Ruszyły kontrole
Foxconn ma fabryki w Chinach (Getty Images, 2023 VCG)

Kłopoty tajwańskiego giganta. Foxconn, producent podzespołów to iPhone’ów i PlayStation, znalazł się na celowniku chińskiej skarbówki – informuje Reuters. Kontrola ma dotyczyć podejrzenia naruszenia przepisów ustawowych i wykonawczych spółek zależnych.

Foxconn na celowniku Pekinu

Co więcej, jak informuje Reuters — chiński departament zasobów naturalnych przeprowadził dochodzenie w sprawie użytkowania gruntów przez Foxconn w prowincjach Henan i Hubei oraz w innych miejscach,

Zgodność z prawem wszędzie tam, gdzie działamy na całym świecie, jest podstawową zasadą Hon Hai Technology Group (Foxconn) – czytamy w oświadczeniu tajwańskiej formy cytowanym przez agencję.

Zhang Wensheng, zastępca dziekana Tajwańskiego Instytutu Badawczego Uniwersytetu Xiamen, powiedział chińskim mediom, że audyt i dochodzenie w sprawie użytkowania gruntów to normalna procedura, która ma zastosowanie do każdego przedsiębiorstwa podejrzanego o naruszenie przepisów ustawowych i wykonawczych – pisze Reuters.

Zhang dodał też, że spółki zależne Foxconna w Chinach są zobowiązane do aktywnej współpracy przy audytach i dochodzeniach, a jeśli rzeczywiście doszło do naruszenia prawa i przepisów, powinny przyznać się do błędów i zaakceptować kary oraz przyspieszyć działania naprawcze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka światowa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Reuters
KOMENTARZE
(2)
djtj
miesiąc temu
Mają nauczkę by nie inwestować w Chiny.
ghh
miesiąc temu
Tak to jest jak sie robi interesy w autorytarnym kraju łamiącym prawa człowieka. Foxconn powinien przenieść fabryki poza chiny