Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Tak się zarabia w TVP. Stracą pracę po zmianie władzy? Jest jedno "ale"

55
Podziel się:

Nawet ponad 50 tys. zł zarabiają twarze "Wiadomości" w TVP. Większość z nich jest związana z Telewizją Polską umowami o dzieło lub B2B dla osób prowadzących działalność gospodarczą - informuje dziennik "Fakt". Czy będzie można ich łatwo zwolnić, po zmianie władzy?

Tak się zarabia w TVP. Stracą pracę po zmianie władzy? Jest jedno "ale"
Danuta Holecka jest twarzą TVP (AKPA)

Money.pl opisywał już, że wśród prowadzących "Wiadomości" najlepiej opłacani są Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Oboje dzięki przelewom z TVP stali się milionerami. Miesięcznie otrzymują po 40-50 tys. zł plus VAT. Do tego dochodzą dodatki.

Zmiany w TVP z problemem?

"Jako firma Holecka może odliczyć sobie od podatku wiele wydatków i tym obniżyć wysokość płaconej co miesiąc lub kwartalnie daniny dla Urzędu Skarbowego" - informuje "Fakt". Ale na tym nie koniec.

Dziennik dodaje, że prawdopodobnie Danuta Holecka jest także na etacie w TVP.

"W ramach tej umowy o pracę ma opłacane wszystkie składki w ZUS i jako firma już nie musi ich już płacić. Gdy zaś dotrwa w TVP do przyszłego roku, nikt nie będzie mógł jej wyrzucić, bo w 2024 r. szefowa "Wiadomości" kończy 55 lat i będzie w wieku przedemerytalnym" - dodaje dziennik.

NIK zbadał wydatki TVP

Najwyższa Izba Kontroli od listopada 2022 roku badała, jak telewizja publiczna wydaje publiczne pieniądze. Co ważne TVP utrzymuje się nie tylko z wpływów z abonamentu, ale także z wpływów z budżetu państwa, które otrzymuje w ramach "rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe". Łącznie w latach 2017-2022 TVP SA otrzymała rekompensaty z budżetu państwa w kwocie 7,2 mld zł, a w 2023 r. 2,3 mld zł.

Naruszenie zasad legalności, rzetelności, celowości lub gospodarności stwierdziła w wydatkach Telewizji Polskiej SA Najwyższa Izba Kontroli.

10 najlepiej zarabiających pracowników TVP w 2022 roku zarobiło łącznie 9 mln zł, a odpowiadający za "Wiadomości" Jarosław Olechowski przez trzy lata zarobił ponad 3,5 mln złotych - wynika z raportu pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
J23
6 miesięcy temu
Teraz ogórek kosztuje 50 000 zlotych
r m c
6 miesięcy temu
Nie stać mnie na dopalacze więc oglądam TVPiS.
r m c
6 miesięcy temu
Pasek na TVPinfo: "Niemcy są w szoku, kiedy dowiedzieli się ile zarabia Holecka".
wania
6 miesięcy temu
Tylko z TVP dowiemy się prawdy. Postkomunistyczne prywatne tzw wolne media TVN pod szyldzikiem USA założone przez Ubeckich żydowskich agentów pod patronatem ziomala Jerzego Urbana od lat manipulują opinią publiczną tak aby naród był podzielony. Chyba nikt nie ma wątpliwości że są to media zależne od mocodawców zewnętrznych i z niezależnością nie mają nic wspólnego. Dzięki wyspecjalizowanej socjotechnice wybory w Polsce wygrała bliżej nie sprecyzowana opozycja totalna (demokratyczna) co w praktyce znaczy Tusk i stara ekipa z przydupasami lewicą i trzecią drogą - tu totalna ściema bo jest dokładnie tak jak wcześniej z niezależnym Palikotem, który przed założeniem Partii w zaimprowizowanej niezależności nowej partii odszedł z PO żeby osukać Polaków i nie dopuścić do wygranej PIS. Ta sama ściema była z Nowoczesną. Nic nowego tylko polak przed i po szkodzie głupi.
emeryt
6 miesięcy temu
No zaraz, zaraz - to nie tak!!!! Każdy musi opłacać składkę zdrowotną i rentową (nawet jak jest już emerytem) i prowadzi działalność gospodarczą. Ja mam tak potrącane trzy składki: z emerytury, z tytułu pracy na etacie i z prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli ktoś pisze to niech sprawdzi - szanuję WP, ale to knot informacyjny, albo istnieje jakaś furtka, o której nie wie moja kadrowa, ani moja księgowa, której płacę za prowadzenie rozliczeń z ZUS`em i fiskusem
...
Następna strona