Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Takie mamy podejście". Lider AgroUnii ostro o polityce wielkich sklepów

- W tym tygodniu Biedronka wycofała starą białą kapustę. Sam zajmuję się jej produkcją, więc wiem, na czym to polega. Ta sieć ma dziś 25 proc. rynku. Wycofując tę kapustę powodują, że rynek dostaje bardzo mocnej czkawki. Mam bardzo duże pretensje do państwa, że pozwala w taki sposób wypaczać rynek. Pozwala niektórym podmiotom bardzo mocno rosnąć, a nie ma na nie żadnego wpływu - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. - Państwo powinno dbać, by nie było tak wielkich podmiotów, mających tak duży wpływ na rynek - przekonywał. Czy to nie jest podejście rodem z PRL-u? - Dokładnie takie mamy podejście. Nie powinno być na rynku podmiotów, które wprowadzają nieład i mają tak duży wpływ na to, co się dzieje w kraju, że mogą spowodować, iż na przykład za dwa lata w Polsce nie będzie odpowiedniej ilości żywności. Powinny być normalne, zdrowe zasady - przekonywał Kołodziejczak.

0
0
197
Podziel się
Komentarze (197)
zobacz więcej komentarzy (197)
KOMENTARZE
(197)
Marek
rok temu
Proponuję z kapusty świeżej zrobić kapustę kiszoną ale po 2-3 zł za kilogram a nie po 10 zl !!!
Andrzej
rok temu
Bylem dzisuaj na targowisku w Sobótce k. Wroclawia. Ziemniaki mlode polskie 9zl/kg hiszpańskie 4. Truskawka polska 25zl/kg hiszpanska 15zl/kg i ciesze sie ze jest Biedronka czy inne markety bo dzieki nim moge kupowac w nizszych cenach i ani troche nie przeszkadza mi ze nie wspieram polskiego pazernego rolnika
zoombir
rok temu
Do nowa Polska Rzeczopspolita Ludowa
Dslc
rok temu
Tylko dzięki marketom mamy niższe ceny żywności. Dlaczego kupując u rolnika, bez pośredników zawsze jest drożej?
Pablo
rok temu
Wiadomo w biznesie nie ma sentymentów chętnie UE zamkneła by Polskie rolnictwo pózniej narzuci sie swoje ceny, niestety ludzie pójdą tam gdzie jest taniej a markety sprytnie to wykorzystują.
...
Następna strona