Notowania

Taksówkarze i kierowcy Ubera czekają na ruch rządu. Posłowie w 3 godziny podejmą decyzję

Na wysłuchanie przewoźników i pracę nad nowelizacją ustawy o transporcie komisja będzie miała zaledwie 3 godziny. Na tyle bowiem zarezerwowano salę. Prace mają być ekspresowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
(Fot: WP)

Ponad dwa lata trwały prace rządu nad ustawą o transporcie. Efekt to 10 wersji projektu i wciąż brak konsensusu zarówno ze strony taksówkarzy, jak i przewoźników związanych z aplikacjami Uber czy Bolt – pisze "Rzeczpospolita".

Z ustaleń dziennika wynika, że Sejm w środę w końcu określi ostateczną wersję regulującą rynek przewozu osób. O losie taksówkarzy i kierowców Ubera zadecyduje w 3 godziny. Na tyle bowiem zarezerwowano salę dla prac komisji – podaje "Rz".

Eksperci przewidują, że może to oznaczać, że posłowie mogą przyjąć projekt w dotychczasowej wersji. Nie jest to jednak korzystne rozwiązanietak dla taksówkarzy, jak i Ubera - o czym pisaliśmy w money.pl.

Co dalej z Uberem w Polsce. Minister zdradza, jaka czeka przyszłość czeka firmę:

Ci pierwsi nie chcą uwolnienia zawodu taksówkarza i rozmycia odpowiedzialności pośredników, drudzy twierdzą, że taki kształt przepisów umacnia monopol branży taxi.

Prace nad nowelizacją mają zostać przeprowadzone ekspresowo. Na czwartek zaplanowane zostało drugie czytanie projektu – zaznacza "Rz". Z kolei minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz zapowiada, że ustawa może zostać uchwalona na przełomie maja i czerwca, tak aby mogła zacząć obowiązywać od stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2019

Dany 85Uber górą Nie dla taxi

24-04-2019

sweettaksiarze najuczciwsi przewoznicy

24-04-2019

SLAWEKa może wystarczy przestrzegać prawo? dlaczego kierowcy ubera nie mają kas fiskalnych choć jest taki OBOWIĄZEK , co na to MF?

Rozwiń komentarze (8)