Trwa ładowanie...
bDAoqdSJ

Notowania

Uber – Wszystkie wiadomości

21
31.12.2020 10:42

TRANSPORT
 / 
Uber już naprawdę jak taksówka. Od stycznia kierowcy z licencją

W styczniu wchodzą w życie przepisy obligujące kierowców współpracujących z Uberem czy Free Now do posiadania licencji. Z rynku znikają kierowcy, dla których był to dodatkowy zarobek.

7
05.10.2020 13:20

UBER
 / 
Lex Uber. "Ukraińcy będą stawali się taksówkarzami z licencją"

Zmiany w branży przewozowej po wprowadzeniu tzw. lex Uber. - Uber to najczęściej praca dorywcza, tak też powinno być w Polsce. Natomiast w Polsce pracownicy z Ukrainy często wynajmowali samochody na stałe lub jeździli swoimi i było to ich zajęcie nawet na kilkanaście godzin dziennie. Było tak dzięki poziomowi zarobków, jakie osiągali - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Inglot, prezes Personel Service. - Obostrzenia, które weszły, na pewno ograniczą nasze przyzwyczajenia. Do tej pory większość kierowców to byli Ukraińcy, te osoby pewnie stracą to zatrudnienie. Głównie to byli studenci, osoby, które z Polską wiążą się na dłużej, na kartach pobytu. Oni będą w stanie się przekwalifikować na taksówkarzy z licencją - dodał.

70
30.09.2020 14:43

TRANSPORT
 / 
Lex Uber wchodzi w życie. Skończy się dorabianie, pasażerowie zapłacą więcej

Przewozy osób przejdą do lamusa. Teraz, gdy zamówimy usługę z aplikacji, przyjedzie po nas licencjonowany taksówkarz. Oznacza to, że masa kierowców, którzy traktowali przewozy jako sposób na dorobienie, poszuka innego zajęcia. Z kolei pasażerowie zapłacą wyższe ceny.

2
30.09.2020 6:38

UBER
 / 
Kierowca z aplikacji jak taksówkarz. Lex Uber ma zaprowadzić porządek na drogach

W najbliższych tygodniach klienci nieco dłużej mogą czekać na samochód zamówiony przez aplikację. Może być też drożej. Wszystko dlatego, że 1 października wchodzi w życie tzw. lex Uber, czyli regulacja, która ma ujednolicić rynek przewodu osób.

74
17.08.2020 15:29

PRACA
 / 
Bolt nęci kierowców wysokimi pensjami "8 tys. zł? To możliwe, jak jeździsz 24h na dobę"

Firma przewozowa mocno reklamuje się w sieci. Tym razem nie walczy o użytkowników, ale o kierowców. "Zarabiaj nawet 5000-8000 tys. zł co miesiąc" - czytamy. - Tyle nie da się zarobić, chyba że ktoś spędza 24 godziny w aucie – opisuje nam jeden z kierowców przewoźnika.

bDAoqdSL
10
19.05.2020 14:10

ZWOLENIENIA
 / 
Koronawirus. Uber zwolni 3 tys. osób i przewiduje, że to nie koniec

3 tysiące pracowników Ubera w najbliższych dniach straci pracę z powodu kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. To kolejne zwolnienia w tej firmie i, jak sam Uber to zapowiada, nie ostatnie.

8
08.04.2020 9:39

KORONAWIRUS
 / 
Uber nadal będzie mógł jeździć bez licencji. To efekt tarczy antykryzysowej

Do końca września kierowcy takich platform, jak Uber czy Bolt, będą mogli jeździć bez licencji taksówkarskiej. Obowiązek jej posiadania miał wejść w życie 1 kwietnia, ale zapisy tarczy antykryzysowej dały kierowcom jeszcze pół roku.

33
01.04.2020 11:58

KORONAWIRUS
 / 
Biznes w czasie epidemii. Do Polski weszła mobilna myjnia samochodowa

Sytuacja z koronawirusem pogłębia problemy firm. Wiele z nich może tego czasu nie przetrwać, inne wyjdą poturbowane. Dla estońskiego startupu UpSteam kryzys jest okazją do ekspansji. Firma, która właśnie wchodzi do Polski, chce myć i odkażać auta w sposób mobilny.

1
11.03.2020 12:11

WIELKA BRYTANIA
 / 
Epidemia koronawirusa. Uber reaguje i zapowiada zmianę polityki

Uber poinformował kierowców w Wielkiej Brytanii, że zawiesi tymczasowo ich konta, jeżeli narażeni byli na kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. Zapowiedział jednak, że pomoże im finansowo w tym czasie.

bDAoqdSR
20
03.03.2020 17:36

PRZEWÓZ OSÓB
 / 
Szykują się problemy z Uberem czy Boltem. "Grozi nam paraliż"

Nowe przepisy obowiązują od stycznia, ale wciąż nie ma stosownych rozporządzeń. Jak ostrzega Konfederacja Lewiatan, już za dwa miesiące grozi nam prawdziwy paraliż i zamówienie przejazdu będzie znacznie trudniejsze.

8
07.02.2020 14:01

WYNIKI
 / 
Uber coraz popularniejszy, ale traci pieniądze. W 2019 roku był 8,5 mld dolarów na minusie

Liczba użytkowników Ubera rośnie, co przekłada się na większą sprzedaż, ale nie na zyski. Mimo rekordowej straty prezes spółki przekonuje, że firma wkrótce zacznie zarabiać. W te zapewnienia zdają się wierzyć inwestorzy, bo akcje na giełdzie idą w górę.

6
03.02.2020 10:01

CARSHARING
 / 
Taksówka, Uber czy car sharing- sprawdzamy co jest tańsze

Wprowadzenie usługi car sharingu nieco namieszało w dziedzinie transportu miejskiego. Do tej pory oczywistym wydawało się, że jeśli chcemy się gdzieś pilnie dostać, a nie posiadamy auta, to skazani jesteśmy na autobus, taksówkę bądź Ubera. Teraz mamy jednak do dyspozycji również auta na minuty. Sprawdźmy zatem, które rozwiązanie okaże się bardziej opłacalne pod względem finansowym i nie tylko.

3
07.01.2020 18:25

TRANSPORT
 / 
Uber i Hyundai w wyścigu o transport jutra. Będą pracować nad latającymi taksówkami

Szybciej do celu, do tego mniejsze korki w mieście? Amerykańska firma Uber Technologies i południowokoreański producent samochodów Hyundai Motor połączyli siły, aby opracować elektryczne taksówki powietrzne.

bDAoqdSS
10
01.01.2020 15:09

PRZEWOZY OSÓB
 / 
"Lex Uber". Nowe obowiązki, brak rozporządzeń

Od północy obowiązuje ustawa, która nakłada na twórców aplikacji i kierowców nowe obowiązki. Tymczasem brakuje odpowiednich rozporządzeń. To, że z zabawy sylwestrowej mogliśmy wrócić z Uberem czy Boltem, to wyłącznie zasługa okresu przejściowego.

4
28.11.2019 10:11

GIEŁDA
 / 
Uber zjeżdża na giełdzie. Jeden z założycieli pozbył się dużego pakietu akcji

Ostatnie miesiące nie są dobre dla posiadaczy akcji Ubera. Notowania spółki spadają wraz z utratą zaufania inwestorów. Część swoich udziałów sprzedali ostatnio m.in. twórcy popularnej aplikacji.

8
08.11.2019 7:12

BOLT
 / 
Uber, Bolt czy Freenow będą droższe. Wszystko przez nowe przepisy

Jeszcze niedawno na przyjazd kierowcy Ubera w dużych miastach trzeba było czekać średnio od 3 do 5 minut. Teraz ten czas przekracza 10 minut, a będzie jeszcze gorzej. I drożej. Wszystkiemu winne nowe przepisy.

11
05.11.2019 11:29

WALL STREET
 / 
Straty Ubera załamały inwestorów. Akcje idą na dno

Tylko jeden rok na plusie, a tak to ciągłe straty. Uber nie przestaje rozczarowywać. Teraz walczy z konkurencją i obniżył ceny. Za półtora roku w ten sposób zabraknie pieniędzy.

107
31.10.2019 14:24

KOMBINUJĄ
 / 
Odszkodowanie za spóźniony autobus. Szef FlixBusa: "Dziwny wyrok, bilety mogą być droższe"

Tymon P. Radzik czekał na autobus, ale ten nie przyjechał. Mężczyzna więc zamówił Ubera - i pozwał przewoźnika. Sąd uznał, że to Radzik ma rację. - Dziwny wyrok, może doprowadzić do wzrostu cen biletów i paraliżu sądów - komentują przedstawiciele branży i eksperci.