Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa 9.0. Ponad 60 branż może starać się o zwolnienie z ZUS

16
Podziel się:

Od 4 maja przedsiębiorcy mogą wystąpić o zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe w ramach kolejnej edycji tarczy.

Tarcza antykryzysowa 9.0. Ponad 60 branż może starać się o zwolnienie z ZUS
(money.pl, Rafał Parczewski)

Tuż po majówce przedsiębiorcy z branż mają możliwość składania wniosków o wsparcie z najnowszej Tarczy antykryzysowej.

Zwiększyła się pula branż, które mają prawo ubiegać się o pomoc. Obecnie obejmuje ona już 63 grupy. Chodzi o dodatkowe 17 branż.

Kogo obejmie rozszerzona tarcza? Są to m.in sprzedawcy detaliczni dystrybuujący: sprzęt komputerowy, telekomunikacyjny, audiowizualny, oprogramowanie, wyroby tekstylne, metalowe, szkło, farby, dywany, chodniki, pokrycia podłogowe i ścienne, elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego, meble, sprzęt oświetleniowy, sprzęt sportowy, gry, zabawki, kosmetyki i artykuły toaletowe oraz zegarki i biżuterię.

Zobacz także: Wsparcie dla firm także po pandemii? "Powinny być systemy pomocowe"

Pomoc uzyskać mogą także mikrofirmy. Chodzi o te zajmujące się np. wypożyczaniem i dzierżawą artykułów użytku osobistego i domowego oraz wynajmu maszyn.

Tarczą osłonięci mogą zostać także fryzjerzy i kosmetyczki. Pomoc trafi też do firm działających w branży pasażerskiego transportu lotniczego.

Jak przypomina ZUS, przedsiębiorcy ci mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Warunkiem jest jednak wykazanie 40 proc. spadek przychodów oraz prowadzenie działalności gospodarczej oznaczoną właściwym kodem PKD.

Mogą też skorzystać ze świadczenia postojowego w wysokości 2080 zł albo 1300 zł. Przysługuje ono raz albo kilka razy, ale maksymalnie 5. Zależy to od rodzaju przeważającej działalności.

W ramach utrzymania zatrudnienia otrzymają także 2 tys. zł dofinansowania do wynagrodzeń pracowników. Przysługuje ono przez łączny okres 3 miesięcy i obejmuje zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia, od którego są odprowadzane składki ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
pisowski pism...
3 lata temu
A pracownicy kiedy coś dostaną?
Obladi
3 lata temu
Właśnie. Nie ma możliwości składania umożenia za marzec dla kosmetyczek. Mówili o tym w tv ze będzie możliwość umożenia za marzec i kwiecień
Krzysztof Kon...
3 lata temu
Spadek o 40 % od spadku wynikłego z poprzedniego zablokowania działalności mogli wymyślić tylko dyletanci, którzy w ogóle nie znają realiów rynku! Jak można mieć od zera 40 % spadek?! NO JAK?!!! Ci dyletanci nami rządzą, do tego pobierają ogromne uposażenia i dodatkowo przeróżne wysokie dodatki, a powinni wisieć za ogrom zbrodni, do których się przyczynili swoimi nierządami!!! ~Krzysztof Kornatowicz (YouTuber)
Kupidyn
3 lata temu
A gdzie umorzenie zusu za marzec dla fryzjerów? Nie ma takiej możliwości. Dziś składałem i można się starać umorzenie zusu tylko za kwiecień. A w informacjach prasowych mówiono że będzie można się starać za dwa miesiące. Oszustwo!
Dany
3 lata temu
Pomoc dla wybranych. Mam małą firmę współpracująca z agencjami reklamowymi, eventami, targami itd. wszyscy stoją jakąś pomoc od rządu dostają. Mój przychód za kwiecień 800 zł zastanawiam się czy opłacić choć cześć zusu czy rachunki? Oszczędności się skończyły. Dobrze że wiosna i lato za pasem trawą może jakoś wyrzyje, a jak mnie eksmituja to pod mostem tylek nie zmarznie. Ciężka praca, kupę wyrzeczeń aby wyrobić sobie markę pójdzie wpizdu. Przykre co rząd z nami wyprawia.