Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Polacy popełniają podstawowe błędy we wnioskach

130
Podziel się

Brak podpisu czy niezrozumiałe i nieczytelne dopiski na formularzu na temat sytuacji finansowej przedsiębiorcy - to przykładowe błędy, jakie popełniają Polacy starający się o wsparcie państwa. ZUS publikuje specjalny poradnik.

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS
Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS (ZUS, twitter, ZUS)
bEpXOPfV

Już ponad milion wniosków o wsparcie wpłynęło do ZUS - informuje ZUS na swoich stronach. O zwolnienie ze składek stara się 773 tys. Polaków, o świadczenie postojowe - 198 tys., a wniosków o odroczenie terminu płatności lub układ ratalny 34 tys. Problem zaczyna się w momencie, kiedy urzędnicy zaczynają ich rozpatrywanie.

We wnioskach bowiem roi się od błędów, w tym również tych najbardziej podstawowych, jak brak podpisu, a w jego miejscu pozostawiony wzorcowy Jan Kowalski. Kłopot w tym, że takie błędy mogą spowodować, że wniosek nie zostanie przyjęty w terminie - uprzedza ZUS. Wymaga to bowiem postępowania wyjaśniającego, w którym urzędnicy muszą skontaktować się z wnioskodawcą.

bEpXOPfX
Zobacz także: Zobacz: Prezes ZUS: "elementarne błędy we wnioskach"

"Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się e-mailem lub telefonicznie. Dlatego warto podać we wniosku swoje aktualne dane" - podaje ZUS.

Problem dotyczy jednak przede wszystkich papierowych wniosków. Przykłady? Przede wszystkim brak podpisu czy niezrozumiałe i nieczytelne dopiski na formularzu na temat sytuacji finansowej przedsiębiorcy.

bEpXOPgd

- Opublikujemy wzory wypełnienia formularzy z przykładowymi danymi, ale zwracam uwagę, by nie przepisywać numeru NIP, czy danych osobowych ze wzoru, tylko wpisać własne dane - uprzedzała w programie "Money. To Się Liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS na swojej stronie opublikował specjalny poradnik:"Jak poprawnie wypełnić wniosek o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą", w którym przypomina również o tym, jakie świadczenie mogą ubiegać się przedsiębiorcy.

bEpXOPge

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpXOPgy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(130)
Ola
rok temu
Złożyłam wniosek już dwa raz wypełniony z księgowa za każdym razem każą wypełniać inaczej a po złożeniu i upłynięciu ponad miesiaca mówią że źle bo zmieniły się przepisy Ii za każdego pracownika osobny wniosek.Jestem już zmęczona bo specjalnie odwlekają żeby odrzucić .paranoja!
Anna
rok temu
Mało tego, choc nie ma w Polsce prawa nakazujacego pracownikowi na umowie cywilnoprawnej posiadania konta, to postojowego Ci nie wypłaca bez posiadania konta.
londynczyk
rok temu
W UK załatwiasz to wszystko TELEFONICZNIE w 5 minut !!!!!!!!!!!!!!!!
bEpXOPgz
OLO
rok temu
Nadal boję się pani Gertrudy .
lleynamur
rok temu
Polacy popełnili jeden tylko błąd. Dali rządzić kulawcowi.Reszta jest jak domino
...
Następna strona