Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Polacy popełniają podstawowe błędy we wnioskach

130
Podziel się

Brak podpisu czy niezrozumiałe i nieczytelne dopiski na formularzu na temat sytuacji finansowej przedsiębiorcy - to przykładowe błędy, jakie popełniają Polacy starający się o wsparcie państwa. ZUS publikuje specjalny poradnik.

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS
Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS (ZUS, twitter, ZUS)
bDISHRSd

Już ponad milion wniosków o wsparcie wpłynęło do ZUS - informuje ZUS na swoich stronach. O zwolnienie ze składek stara się 773 tys. Polaków, o świadczenie postojowe - 198 tys., a wniosków o odroczenie terminu płatności lub układ ratalny 34 tys. Problem zaczyna się w momencie, kiedy urzędnicy zaczynają ich rozpatrywanie.

We wnioskach bowiem roi się od błędów, w tym również tych najbardziej podstawowych, jak brak podpisu, a w jego miejscu pozostawiony wzorcowy Jan Kowalski. Kłopot w tym, że takie błędy mogą spowodować, że wniosek nie zostanie przyjęty w terminie - uprzedza ZUS. Wymaga to bowiem postępowania wyjaśniającego, w którym urzędnicy muszą skontaktować się z wnioskodawcą.

bDISHRSf
Zobacz także: Zobacz: Prezes ZUS: "elementarne błędy we wnioskach"

"Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się e-mailem lub telefonicznie. Dlatego warto podać we wniosku swoje aktualne dane" - podaje ZUS.

Problem dotyczy jednak przede wszystkich papierowych wniosków. Przykłady? Przede wszystkim brak podpisu czy niezrozumiałe i nieczytelne dopiski na formularzu na temat sytuacji finansowej przedsiębiorcy.

bDISHRSl

- Opublikujemy wzory wypełnienia formularzy z przykładowymi danymi, ale zwracam uwagę, by nie przepisywać numeru NIP, czy danych osobowych ze wzoru, tylko wpisać własne dane - uprzedzała w programie "Money. To Się Liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS na swojej stronie opublikował specjalny poradnik:"Jak poprawnie wypełnić wniosek o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą", w którym przypomina również o tym, jakie świadczenie mogą ubiegać się przedsiębiorcy.

bDISHRSm

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDISHRSG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(130)
Daaf
11 miesięcy temu
Robią wszystko żeby dać, a nie dać.
Kikir
11 miesięcy temu
Boże co za durni ludzie...Serio?Jakim trzeba być tłukiem żeby na SWOIM wniosku zostawić randomowy podpis lub NIP...
Arczi
11 miesięcy temu
Świadczenie powinno być wypłacane na podstawie oświadczenia a nie wniosku.
bDISHRSH
były przedsię...
11 miesięcy temu
zus to niszczyciel polskich firm
przedsiebiorc...
11 miesięcy temu
Jak można tak skomplikować procedury . Absurd !!! Wczoraj otworzyłem dokumentacje w Wojewódzkim Urzędzie pracy ????????? Tylko My Polacy potrafimy tak sobie wzajemnie pomóc !
...
Następna strona