Notowania

Tarcza antykryzysowa przyjęta przez rząd. Projekty można oglądać na stronach Sejmu

Tarcza antykryzysowa gotowa. Ustawa została przekazana do Sejmu. Pakiet osłonowy ma ograniczyć skutki epidemii koronawirusa w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pakiet osłonowy ma ograniczyć skutki epidemii koronawirusa w Polsce. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

- Tarcza została przyjęta przez rząd, wysłana do Sejmu i do Rady Dialogu Społecznego. Dziś mamy ciąg dalszy konsultacji z opozycją poinformowała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju na antenie TOK FM.

Projekty zostały pokazane na stronach Sejmu.

Tak zwana tarcza antykryzysowa to wsparcie dla przedsiębiorców, małych i średnich firm, ich pracowników oraz całej gospodarki, która w związku z kryzysem może w tym roku mocno zwolnić. Jej koszt to 212 mld zł. Składa się z 5 elementów: bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i program inwestycji publicznych .

Tarcza antykryzysowa to za mało. "Trzeba przywrócić niedziele handlowe"

Premier Mateusz Morawiecki przedstawia założenia pakietu pomocowego na czas epidemii.
Tarcza antykryzysowa. Rząd ujawnia szczegóły pakietu pomocowego

Wśród rozwiązań znajdzie się m.in świadczenie miesięczne w kwocie do około 2 tys. zł dla zatrudnionych na umowy zlecenia lub o dzieło oraz samozatrudnionych, dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, uelastycznienie czasu pracy dla firm w kłopotach. Więcej przeczytasz w przygotowanym przez money.pl kompendium wiedzy o tym, co proponuje rząd.

Premier Mateusz Morawiecki ogłasza pakiet osłonowy dla firm na czas epidemii.
Tarcza antykryzysowa to koszt 212 mld zł. Rząd ogłasza pakiet osłonowy na czas epidemii koronawirusa

Dodatkowo swoją propozycję do tarczy w sobotę zgłosił prezydent. Zwolnieni ze składek przez trzy miesiące będą wszyscy samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadną o więcej niż połowę w stosunku do lutego tego roku.

Andrzej Duda zapowiedział także, że państwo dopłaci 40 proc. średniego wynagrodzenia w przypadku firm, które utrzymają miejsca pracy.

Czy będą dodatkowe zwolnienia podatkowe? - To na razie wróżenie z fusów. Na koniec miesiąca zobaczymy, jak wygląda rynek pracy. Czy pracodawcy decydują się przetrzymać trudniejszy moment, skorzystać z rozwiązań, które zapisaliśmy: wsparcia w wypłacie wynagrodzeniach, obniżenia wymiaru zatrudnienia, dla najmniejszych zniesienie składek na ubezpieczenie społeczne. Ja apeluję do przedsiębiorców, spróbujemy przetrwać ten najtrudniejszy moment - przekonywała Emilewicz w TOK FM.

Jeśli w piątek Sejm przyjmie ustawę, nowe prawo ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

Adam TWszyscy powinni sie cieszyć że rządzi PIS i coś robi. Gdyby rządziła Platforma to by cały rząd wskoczył w samolot i uciekł do swoich panów w Berlinie … Czytaj całość

26-03-2020

r1950Zwolnienie na 3 mce dla mikro jeśli obroty spadną o 50% do lutego br. To są jaja, kpiny z przedsiębiorców! Jeśli obroty spadną o 50% to mamy już firmę … Czytaj całość

26-03-2020

Drobny przedsiębiorcaProwadzę małą działalność. Mogłem ja trochę powiększyć, ale kosztem dużych wyrzeczeń, zakupu maszyn i zatrudnienia ludzi. A i tak już sporo - jak na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (412)