Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Tarcza antykryzysowa w firmie. Jeśli korzystasz, musisz liczyć się z kontrolą

11
Podziel się

Skarbówka pilnie przygląda się przedsiębiorcom, którzy korzystają z tarczy PRF. Kontrole będą, choć w innej formie.

Tarcza antykryzysowa w firmie. Jeśli korzystasz, musisz liczyć się z kontrolą
Przedsiębiorcy pod okiem KAS (Pexels, Vlada Karpovich)
bDJJoTcR

Kontroli urzędów skarbowych jest mniej i trwają dłużej. Pandemia zmieniła formę kontroli - pisze "Rzeczpospolita". Coraz częściej kontakt z podatnikami sprowadza się do telefonu lub maila.

Jednak, jak wskazuje dziennik, nie oznacza to, że przedsiębiorcy mogą czuć się bezkarni. Fiskus pilnie przygląda się zwłaszcza tym, którzy korzystają z pomocy traczy antykryzysowej, występują o zwrot VAT czy stosują ceny transferowe.

Zobacz także: Polują na upadające hotele. "Mamy sygnały, że źle się dzieje na rynku"
bDJJoTcT

– Administracja skarbowa sprawdza, czy przychody firm korzystających z tarczy finansowej PFR nie były celowo zawyżane lub zaniżane - wyjaśnia na łamach "Rz" szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Tak więc nie chodzi o sposób wykorzystania środków z PFR, ale czy się ona faktycznie należała. Głównym warunkiem uzyskania pomocy bowiem jest spadek obrotów gospodarczych.

bDJJoTcZ

Kontrolerzy koncentrują się głównie na kwestiach VAT i cen transferowych, twierdzi na łamach "Rz" Paulina Karpińska-Huzior, adwokat i doradca podatkowy w kancelarii CMS. Skarbówka korzysta z baz danych i raportów składanych przez samych podatników np. na podstawie JPK.

Według ekspertki, w czasie pandemii czas prowadzenia postępowań i kontroli podatkowych wydłużył się nawet kilkakrotnie. To, że w czasie pandemii spadła liczba kontroli, potwierdza również szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJoTdu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Leo
2 tyg. temu
W marcu i kwietniu poprzedniego roku praktycznie wszyscy mieli spadek obrotów. Takie wymyśli przepisy a teraz szukają dziury w całym.
Trans
2 tyg. temu
Najpierw ci kasę dadzą potem będą trzymać za j,, ja ze nic nie wolno następnie kontrola na full i w końcu biznes do przejęcia lub zlicytowania niema kasy za datmo pfr to chlam mnie się należy ale nie biorę
Bodi80
2 tyg. temu
Jaka pomoc jaka kasa to sa slowa na wiatr.moja firma nie dostala ani grosza zadnego wsparcia.,a co ze mi zus wstrzymia jak potem musze i tak to zaplacic wiec z kad na to mam miec pieniadze??
bDJJoTdv
SORKI
2 tyg. temu
nieaktualna informacja - CAŁY CZAS JESTEŚMY pod lupą
Marks...
2 tyg. temu
Frankowicze są na większym minusie ( tracą dorobek życia, mieszkania , domy, załamują psychicznie , tracą zdrowie popełniają samobójstwa i gdzie jest państwo polskie ??? Dlaczego rząd polski nie przetnie tej fałszywej propagandy banków na czele których stoją banksterzy obcego kapitału, że cokolwiek ci lichwiarze , spekulanci tracą !!!! Do roboty klaso posłów, przecież płacimy wam najwyższy socjal w ubogim państwie polskim !!!!!!!!!