Notowania

Tarcza antykryzysowa. Wszystkie mikrofirmy nie zapłacą ZUS-u za pracowników przez 3 miesiące

Przez trzy miesiące wszystkie mikrofirmy zatrudniające od 1 do 9 pracowników nie zapłacą składek na ZUS za pracowników - poinformował na Twitterze minister w KPRM Łukasz Schreiber.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Ulga na 3 miesiące dla mikrofirm ma zostać zawarta w tzw. tarczy antykryzysowej (Fot: Grzegorz Michałowski)

Ulga na 3 miesiące dla mikrofirm ma zostać zawarta w tzw. tarczy antykryzysowej, czyli pakiecie ustaw, które mają łagodzić skutki gospodarcze epidemii koronawirusa.

Koronawirus. Pakiet antykryzysowy. "20 proc. obniżki pensji, ale nie dla wszystkich"

Według informacji przekazanej przez ministra w KPRM Łukasza Schreibera, zwolnienie obejmie wszystkie firmy zatrudniające od 1 do 9 pracowników, ale będzie niezależne od poziomu przychodów firmy.

"Z Minister Jadwigą Emilewicz finalizujemy prace nad tarczą antykryzysową. Po analizie: wszystkie mikrofirmy (1-9 pracowników) przez 3 mce nie zapłacą ZUS-u za swoich pracowników. Zwolnienie niezależne od poziomu przychodów firmy" - napisał na Schreiber.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

aqqPo pierwsze bez wpłat ZUS zdechnie, więc trzeba wszystkim pracownikom budżetówki obniżyć pensje do max 2 tys. To są nieroby ich praca jest … Czytaj całość

24-03-2020

Marcin tarasZUS płaci się całe zawodowe życie. Lub w przypadku pracownika odprowadza go pracodawca. Jak właściciel nie ma z czego zapłacić własnej składki traci … Czytaj całość

24-03-2020

mirmaxczy oni mają jakiekolwiek pojęcie jak działa firma ?

Rozwiń komentarze (56)