Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Tarcza finansowa. Rząd chce dołożyć kolejne branże

51
Podziel się:

Jak wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu, w pierwszym kwartale tego roku kolejne branże mają dostać możliwość umorzenia subwencji z PFR.

Tarcza finansowa. Rząd chce dołożyć kolejne branże
Rząd chce rozszerzyć tarczę finansową. (KPRM, Krystian Maj)
bEKYBtIR

Do katalogu branż, które mogą ubiegać się o umorzenie subwencji z tarczy PFR dopisanych ma zostać pięć kodów PKD:

- 46.42.Z Sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia;

- 47.72.Z Sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach;

bEKYBtIT

- 85.59.A Nauka języków obcych;

- 93.12.Z Działalność klubów sportowych;

- 96.01.Z Pranie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich

Ponadto mikro, mali i średni przedsiębiorcy także i z tych branż będą także mogli ubiegać się o wsparcie w ramach tarczy 2.0.

bEKYBtIZ
Zobacz także: Zwolnienie ze składek ZUS? Prezes PFR rozwiewa wątpliwości

Łącznie pomoc ma trafić do ponad 40 branż.

W styczniu ruszyła tarcza finansowa 2.0. Do mikro-, małych i średnich firm z branż najbardziej dotkniętych kryzysem trafi 13 mld zł.

bEKYBtJa

O pomoc mogą wnioskować m.in. hotele i inne obiekty zakwaterowania; restauracje; agencje reklamowe; fotograficy; organizatorzy, pośrednicy i agenci turystyczni; organizatorzy targów, wystaw i kongresów oraz właściciele siłowni i klubów fitness. Pełną listę uprawnionych można znaleźć na stronie PFR.

Warunek to spadek obrotów o min. 30 proc. w okresie od kwietnia do grudnia lub w czwartym kwartale 2020 roku w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

Mikroprzedsiębiorcy mogą otrzymać nawet 324 tys. zł. 18 tys. zł na każdego pracownika przy spadku przychodów o 30–60 proc. lub 36 tys. zł przy spadkach powyżej 60 proc.

Małe i średnie firmy mogą liczyć na wypłatę 70 proc. straty brutto przedsiębiorstwa za miesiące od listopada 2020 roku do marca 2021 roku (za styczeń, luty i marzec 2021 na podstawie prognozy). Maksymalna kwota subwencji to 3,5 mln zł, nie więcej niż 72 tys. zł na pracownika.

bEKYBtJb

Uwaga! W przypadku przedsiębiorców, którzy skorzystali z Tarczy Finansowej PFR 1.0, maksymalna kwota finansowania z obu tarcz na jednego pracownika nie może być wyższa niż 72 tys. zł (mikrofirmy) i 144 tys. zł (małe i średnie firmy).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKYBtJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
kaha
9 miesięcy temu
Gdyby nie pieniądze z tarczy moglibyśmy już zamykać firmę a tak liczę na to że jakoś przetrwamy, dobrze że złożyliśmy ten wniosek
Radek
9 miesięcy temu
no i fajnie, ze chca dolozyc kolejne branze, sporo osob ucierpialo na pandemii ale dzieki temu bedzie mozna sie odbic
Ludka
9 miesięcy temu
To nie są obietnice, sama skorzystałam z tarczy ,pieniądze wpłynęły na moje konto w trzy dniu. Więc niech mi ktoś nie mówi że to nie działa. Nie narzekajcie, to naprawdę spora pomoc od państwa.
bEKYBtJv
Zuzanna
9 miesięcy temu
super! bardzo dobrze, ze rząd stara sie pomoc, ja zamiast narzekac mam zamiar z tej pomocy skorzystac
Anton
9 miesięcy temu
A my na tarcze sie zalapalismy i naprawde zycze tez innym przedsiebiorcom by im sie udalo! to byl ogromny ratunek po tylu miesiacach lockdownu.
...
Następna strona