Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Tarcza PFR 2.0. 7 mld zł pójdzie na wsparcie firm

7
Podziel się

W sumie 7 mld złotych pochłoną wypłaty dla firm w ramach Tarczy PFR 2.0 - ocenił prezes PFR Paweł Borys. Jak dodał, pomoc tę dostanie ok. 5 proc. wszystkich firm w Polsce, w których pracuje ok. 5 proc. zatrudnionych.

Tarcza PFR 2.0. 7 mld zł pójdzie na wsparcie firm
Pomoc z PFR otrzyma w sumie 5 proc. działających w Polsce firm - szacuje Paweł Borys
bDTsblgB

Jak poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej Borys, na podstawie zaakceptowanych wniosków o wypłatę do małych i mikrofirm powinno trafić 6,8 mld zł, a uwzględniając jeszcze efekty odwołań od decyzji odmownych, ostateczna kwota będzie rzędu 7 mld zł.

Borys przypomniał, że początkowo PFR szacował, że subwencje z tej tarczy wyniosą ok. 8 mld zł.

To 5-6 proc. kwoty wypłaconej w tarczy wiosennej, kiedy z pomocy skorzystała blisko połowa wszystkich firm w Polsce - podkreślił prezes PFR. Jak dodał, obecne szacunki wskazują, że szczególnie dotkniętych pandemią jest ok. 5 proc. wszystkich przedsiębiorstw.

bDTsblgD

Wsparcie z tarczy

Pieniądze w ramach tarczy PFR mogą dostać przedsiębiorcy, którzy z powodu pandemii koronawirusa odnotowali straty.

bDTsblgJ

W przypadku mikrofirm spadek obrotów to minimum 30 proc. w okresie IV-XII lub w IV kwartale 2020 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r.

Termin składania wniosków upłynął w niedzielę 28 grudnia.

Zobacz także: Większa pomoc dla przedsiębiorców. Gowin: zarówno tarcza branżowa, jak i finansowa - rozszerzone
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTsblhe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
remik
2 miesiące temu
I taką pomoc to ja rozumiem, bo okres był ciężki więc wielu przedsiębiorców tego potrzebowała. Proste formalności i odpowiednia wysokość subwencji, to coś, co wręcz mogę potwierdzić na własnym przykładzie.
Oskar
2 miesiące temu
4 kwartał przez miesiąc gastronomia otwarta więc spadku rok do roku nie było. 11 i 12 miesiąc spadek ponad 40% ale oczywiście na tarczę sie nie łapiemy....
Podatnik
2 miesiące temu
Tylko zapomnieli podać, że w przeciwienstwie do Tarczy 1.0, tym razem odpadło kilkaset tysięcy wniosków. Utworzyli czarną listę itp.
bDTsblhf
Rimka
miesiąc temu
Bardzo dobrze ze rząd pomyślał o przedsiębiorcach, sam skorzystałam z pomocy z tarczy 2.0. Dzięki niej jakoś dalej moja firma funkcjonuje.Miejmy nadzieje ze bedzie tylko lepiej.
ramona
miesiąc temu
kwota wygląda dość imponująco. Firmom się mocno oberwało w czasie pandemii, także chociaż o tyle dobrze że mogli liczyć na pomoc państwa