Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|

Targi Budma z 15 chińskimi firmami. Koronawirus nie odstraszył wystawców

341
Podziel się:

Skrupulatne mycie klamek, poręczy i toalet. Dodatkowe podajniki z płynem dezynfekującym, a do tego instrukcje i komunikaty GIS w trzech językach. Tak wyglądają coroczne targi budowlane Budma w Poznaniu, w których udział bierze 15 firm z Chin. Powód? Oczywiście koronawirus.

Koronawirus z Chin nie wystraszył odwiedzających Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma
Koronawirus z Chin nie wystraszył odwiedzających Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma (PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bEKxcvNh

Na tegoroczne targi Budma zwróconych jest znacznie więcej oczu niż podczas poprzednich edycji. Za nami pierwszy dzień wydarzenia, które ma potrwać do piątku w siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród firm uczestniczących w targach nie brakuje tych z Chin, gdzie koronawirus zbiera śmiertelne żniwo.

Organizatorzy jednak uspokajają. - Na targach Budma pojawiło się 15 wystawców z Chin. Żaden z nich nie przyjechał z prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan - poinformowała money.pl Małgorzata Lamperska z centrum prasowego Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nie podaje jednak informacji, czy wystawcy byli badani na obecność koronawirusa, ani czy w ogóle po przylocie spotkali się z polskim lekarzem.

bEKxcvNj

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

15 wystawców to i dużo, i mało. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że wobec zawieszanych połączeń lotniczych z Chin i rosnącej liczby zachorowań Chińczyków w ogóle zabraknie. Ewentualnie, że pojawi się raptem kilka firm.

Ostatecznie na targach znajdziemy przedstawicieli chińskich przedsiębiorstw z branży budowlanej. Pierwotnie jednak przyjazd do Poznania rozważało nawet 2-3 razy więcej przedstawicieli Państwa Środka.

bEKxcvNp

W całych targach udział bierze blisko 1000 firm z całego świata. Chińczycy stanowią więc bardzo niewielką część wszystkich wystawców.

Nadzwyczajne środki ostrożności

Organizatorzy zapewniają, że zachowują wzmożoną czujność. I wdrażają szczególne środki ostrożności. Jak przyznaje Lamperska, wzorują się przy tym na innych wielkich europejskich miastach. Mowa tu choćby o Barcelonie, Kolonii, Frankfurcie czy Monachium.

bEKxcvNq

- Grupa MTP jest w stałym kontakcie z krajowymi służbami sanitarnymi i medycznymi wykonując ściśle ich zalecenia - informuje przedstawicielka Targów. Tradycyjny punkt medyczny na terenie MTP ma działać we wzmocnionym składzie i pozostawać na "gorącej linii" z miejscowym szpitalem i stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Wyjątkowych działań jest więcej. - Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych toalety, poręcze i klamki będą wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez serwis sprzątający - informuje Małgorzata Lamperska.

bEKxcvNr

Dodatkowo w toaletach na terenie targów umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a także udostępniono instrukcję GIS dotyczącą prawidłowego mycia rąk. Z kolei w pawilonach rozwieszono także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w trzech językach - słyszymy.

Odwiedzający nie wystraszyli się koronawirusa

Wśród odwiedzających pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich specjalnej nerwowości jednak nie ma. Ruch jest taki, jak co roku i paniki przed koronawirusem nie widać.

bEKxcvNs

- Targi Budma co roku przyciągają około czterdziestu tysięcy zwiedzających. Na razie zainteresowanie targami jest bardzo duże, jednak dokładną liczbę zwiedzających poznamy po zakończeniu imprezy - informuje nas Małgorzata Lamperska z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKxcvNK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(341)
Anika
2 lata temu
Na sto metrów bym do ich stoiska nie podeszła.Zresztą wolałabym sobie odpuścić w tym roku wizytę w Poznaniu na Budmie ,nawet gdybym musiała z jakiś względów tam być.Jeszcze mi życie miłe.Dziwię,że ktoś w ogóle do nich podchodzi.....
Karol z Pozna...
2 lata temu
Skoro władze uważają że nie ma zagrożenia to uważam że przedstawiciel miasta Poznania tu prezydent Jaśkowiak powinien witać każdego chińczyka na lotnisku i dawać mu buzi ! Aha w policzek.
Kreativ
2 lata temu
Lucka naiwność i głupota nie zna granic liczą się pieniądze i te pieniądze luckość zniszczą
bEKxcvNL
Ggghhhhj
2 lata temu
A kto ich wypuscil z chin?
Astra
2 lata temu
Chińczycy zaraz przyjadą do Kielc na targi zabawek Kid's time
...
Następna strona