Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. Kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera

W poniedziałek rano na kolejne przesłuchanie w prokuraturze zgłosił się Gerald Birfellner, który dotąd przesłuchiwany był już 30 godzin. Pełnomocnicy Austriaka podnoszą bezczynność prokuratury wobec Jarosława Kaczyńskiego i niewszczynanie śledztwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Chelstowski/FORUM)
Gerald Birgfellner w drodze na przesłuchanie w prokuraturze.

Niedoszły wykonawca biurowca dla spółki Srebrna był już przesłuchiwany trzykrotnie. Najpierw 11 i 13 lutego, a potem 1 marca. Gerald Birgfellner oskarża Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo, ale prezes PiS wciąż nie został wezwany na przesłuchanie.

Pełnomocnicy biznesmena Jacek Dubois i Roman Giertych wskazują, że według Kodeksu postępowania karnego faza sprawdzająca nie może trwać dłużej niż 30 dni, a limit ten został już przekroczony. Domagają się od prokuratury wszczęcia śledztwa.

- My od pięciu tygodni oczekujemy, by wydano postanowienie o wszczęciu postępowania, by prokuratura rozpoczęła zbieranie świadków i dowodów i wytypowała osoby podejrzane - powiedział mec. Dubois, cytowany przez Onet.

Obejrzyj: Taśmy Kaczyńskiego. Adwokat Austriaka zabiera głos ws. nowych doniesień

Pełnomocnik Birgfellnera dodał, że "jeśli przepisy nie są w stanie zmusić organa prokuratury do ścigania osób dopuszczających się, w oczach opinii publicznej, działań sprzecznych z zasadami, to oznacza to, że coś jest nie tak".

- Mamy do czynienia z dziecinną próbą ochraniania Jarosława Kaczyńskiego - mówił po ostatnim przesłuchaniu Austriaka Roman Giertych i zapowiedział, że rozważa skierowanie całej dokumentacji do urzędu prokuratorskiego Republiki Austrii.

Prokuratura ukarała już Austriaka dwoma karami grzywny - po 3 tys. złotych - za to, że nie stawił się na przesłuchaniach w wyznaczonych terminach. Biznesmen chciał ich przełożenia ze względu na wyjazd do rodzinnego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera srebrnej, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2019

NEMOJacy adwokaci taka i afera

11-03-2019

PiotrTa sprawa dobitnie pokazuje jakie mechanizmy rządzą w zawłaszczonej przez PIS prokuraturze.Jakie przepisy KPK one są dla innych?Oni stosują własne i … Czytaj całość

11-03-2019

ewaciekawe ile jeszcze razy beda go przesluchiwac?

Rozwiń komentarze (20)