Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. Kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera w rocznicę smoleńską

Austriacki biznesmen znów będzie przesłuchiwany. Jak poinformował jego pełnomocnik Roman Giertych, wezwanie otrzymał na 10 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Będzie to już siódme przesłuchanie austriackiego biznesmena. (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

"Dostałem dziś wezwanie na 10.04 na przesłuchanie Geralda Birgfellnera" – napisał w poniedziałek wieczorem pełnomocnik Austriaka mec. Roman Giertych na Twitterze. Jak dodał nie wie czy został ono doręczone do samego świadka. Podkreślił jednak, że nie jest to prima aprilisowy żart.

Data jednak budzi skojarzenia, bowiem 10 kwietnia to dziewiątarocznica katastrofy prezydenckiego Tupolewa w Smoleńsku.

Poza tym będzie to już siódme przesłuchanie austriackiego biznesmena, który w styczniu złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego dotyczące braku zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy wieżowców przy ul. Srebrnej.

Obejrzyj: "Kaczyński jest bezdenną głębiną cnót". Paweł Szefernaker o taśmach:

Jarosław Kaczyński, jak dotąd ani razu nie został wezwany do prokuratury w tej sprawie. W tym tygodniu do sądu może trafić kolejna sprawa przeciwko prezesowi PiS.

Jak zapowiedział 27 marca Roman Giertych, w związku z nieodbieraniem przez Kaczyńskiego awiza z wezwaniem do zwrotu "nienależnie pobranych" od Geralda Birgfellnera 50 tys. złotych, sprawa zostanie skierowana do sądu.

Przypomnijmy, w styczniu "Wyborcza" opublikowała zapisy nagrań rozmów pomiędzy Geraldem Birgfellnerem a m.in. Jarosławem Kaczyńskim. Dotyczyły one planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-04-2019

BystryGietrych w tej sprawie tak namieszał ,że sam się pogubił. Kaczyński rozgrywa go jak małego chłopca w piaskownicy. A miało być takie duże bum.

02-04-2019

kiciaoj tam oj tam wszyscy sa rowni wobec prawa z tym ze pan prezes irówniejszy

02-04-2019

rrfvfeA kiedy deweloper stanie przed majestatem prawa?!

Rozwiń komentarze (118)