Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Taśmy Kaczyńskiego. Kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera w rocznicę smoleńską

118
Podziel się

Austriacki biznesmen znów będzie przesłuchiwany. Jak poinformował jego pełnomocnik Roman Giertych, wezwanie otrzymał na 10 kwietnia.

 Będzie to już siódme przesłuchanie austriackiego biznesmena.
Będzie to już siódme przesłuchanie austriackiego biznesmena. (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)
bDSdUybV

"Dostałem dziś wezwanie na 10.04 na przesłuchanie Geralda Birgfellnera" – napisał w poniedziałek wieczorem pełnomocnik Austriaka mec. Roman Giertych na Twitterze. Jak dodał nie wie czy został ono doręczone do samego świadka. Podkreślił jednak, że nie jest to prima aprilisowy żart.

Data jednak budzi skojarzenia, bowiem 10 kwietnia to dziewiątarocznica katastrofy prezydenckiego Tupolewa w Smoleńsku.

bDSdUybX

Poza tym będzie to już siódme przesłuchanie austriackiego biznesmena, który w styczniu złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego dotyczące braku zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy wieżowców przy ul. Srebrnej.

Zobacz także: Obejrzyj: "Kaczyński jest bezdenną głębiną cnót". Paweł Szefernaker o taśmach:
bDSdUycd

Jarosław Kaczyński, jak dotąd ani razu nie został wezwany do prokuratury w tej sprawie. W tym tygodniu do sądu może trafić kolejna sprawa przeciwko prezesowi PiS.

Jak zapowiedział 27 marca Roman Giertych, w związku z nieodbieraniem przez Kaczyńskiego awiza z wezwaniem do zwrotu "nienależnie pobranych" od Geralda Birgfellnera 50 tys. złotych, sprawa zostanie skierowana do sądu.

bDSdUyce

Przypomnijmy, w styczniu "Wyborcza" opublikowała zapisy nagrań rozmów pomiędzy Geraldem Birgfellnerem a m.in. Jarosławem Kaczyńskim. Dotyczyły one planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDSdUycy
KOMENTARZE
(118)
kicia
2 lata temu
oj tam oj tam wszyscy sa rowni wobec prawa z tym ze pan prezes irówniejszy
rrfvfe
2 lata temu
A kiedy deweloper stanie przed majestatem prawa?!
Innocent
2 lata temu
Wszędzie DYKTATOR stoi ponad prawem, Jarosław K. również.
bDSdUycz
sami.
2 lata temu
Straciłem już rachubę, to będzie rocznica, miesięcznica, tygodnica, dnica, godzinnica, minutnica, sekundnica smoleńska czy jaka ?
babcia
2 lata temu
a kiedy wkroczy austriacka prokuratura?Bo ziobrowa dalej będzie udawała że "Polacy nic się nie stało" ,naczelnik "czysty jak łza bo tak powiedział.
...
Następna strona