Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. Prokuratura żąda od Birgfellenera dowodów płatności i umów

Niedoszły wykonawca wieżowca spółki Srebrna do przedstawionych w prokuraturze faktur musi dołączyć dowody, że faktycznie koszty zostały przez niego poniesione. Brakować ma umów z firmą architektoniczną i kancelarią prawną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Nowak)
Warszawa, 13.02.2019. Gerald Birgfellner w drodze do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak pisze "Rzeczpospolita", prokuratura zażądała od Birgfellnera dołączenia dowodów na to, że miał on podpisane umowy z wykonawcami i że za nie zapłacił.

Gazeta ustaliła, że w setkach stron dokumentów, które Austriak dołączył do zawiadomienia, brakuje umów podpisanych z wykonawcami. Chodzi między innymi o austriacką firmę architektoniczną HNP czy amerykańską kancelarię Baker McKenzie.

Prokuratura żąda dowodów na to, że faktury dokumentują faktycznie poniesione przez biznesmena koszty. Tego samego od Birgfellnera żądał Jarosław Kaczyński na ujawnionych nagraniach z lipca 2018 r.

Jak pisze gazeta, prowadząca postępowanie prok. Renata Śpiewak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie w trybie art. 307 par. 1 kodeksu postępowania karnego zażądała od biznesmena "wszelkich dokumentów potwierdzających faktyczne poniesienie kosztów związanych z realizacją planowanej inwestycji przy ul. Srebrnej 16 w Warszawie.

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner domaga się zapłaty za prace, które przygotował dla spółki Srebrna związanej z Jarosławem Kaczyńskim
Taśmy Kaczyńskiego. Kolejne przesłuchanie Birgfellnera w czwartek

Jedną z faktur, do której prokuratura żąda "podkładki", jest ta, którą opublikowała "Gazeta Wyborcza". Birgfellner swoje koszty wycenił łącznie na 1,3 mln euro.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że w dostarczonych przez biznesmena dokumentach są też projekty umów, a nie same umowy. Ma także brakować zestawienia kosztów godzin pracy prawników.

W czwartek prokuratura przesłucha Geralda Birgfellnera.
Afera Srebrnej. Prokuratura chce śledztwa przeciwko Birgfellnerowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera srebrnej, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2019

maxA miał umowę ze "Srebrną" ? - nie miał -a dowody jednoznacznie mówią iż prace dla nich wykonywał.......(dowód : dokumentacja projektowa). W … Czytaj całość

01-03-2019

InteligenciuchRozumiem żądanie pokazania umów, ale czemu ma udowodnić że zapłacił? Przecież właśnie walczy o pieniądze z których miał zapłacić podwykonawcom. Jak … Czytaj całość

01-03-2019

mariolkaCzesc lewaki i inne gady tego POkroju Prezes was prowadzi na smyczy i tylko glupek tego nie widzi. haha

Rozwiń komentarze (79)