Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Taśmy Kaczyńskiego. Sąd odrzucił zażalenie Birgfellnera. Śledztwa nie będzie

671
Podziel się:

Śledztwa w sprawie Srebrnej nie będzie. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał postanowienie poprzedniej instancji i odrzucił zażalenie Birgfellnera na odmowę wszczęcia sprawy.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński nawet nie został przesłuchany w tej sprawie, a Gerald Birgfellner aż 7 razy.
Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński nawet nie został przesłuchany w tej sprawie, a Gerald Birgfellner aż 7 razy. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS)

Prokuratura nie zajmie się możliwością popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, o co wnioskował austriacki biznesmen Gerald Birgfellner. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał postanowienie poprzedniej instancji odrzucając zażalenie Austriaka donosi TOK FM.

Posiedzenie sądu było niejawne. Sprawa dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch wież przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie ewentualnego oszustwa, jakiego miał dopuścić się Jarosław Kaczyński wobec austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera 11 października. Decyzja ta przedostała się do opinii publicznej dopiero po wyborach parlamentarnych.

Jak informował przed posiedzeniem sądu reprezentujący Austriaka mecenas Roman Giertych, w sprawie tej "już poprzez sam fakt przedłużania postępowania sprawdzającego w nieskończoność" doszło do naruszenia przepisów - donosił PAP.

- Dla mnie i mojego klienta ta sprawa nie ma charakteru politycznego, ma zwykły charakter kryminalno-gospodarczy. Oczywiście kontekst polityczny tej sprawy jest nie do uniknięcia, ale chcielibyśmy, żeby ta sprawa była procedowana w normalnym i zwyczajnym trybie, zgodnym z przepisami Kodeksu postępowania karnego - zaznaczył Giertych.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński nawet nie został przesłuchany w tej sprawie, a Gerald Birgfellner musiał stawiać się aż 7 razy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(671)
jozik
3 lata temu
Tak.Już wiemy jak działa i będzie działać polska prokuratura i sądy.
JG
3 lata temu
Oj cieniutki ten romuś ,przecież wiedział ,żę sprawa przegrana a wiedzą ci co budowali nawet garaż ,plan zabudowy jak go nie ma, nigdy żaden projektant nie podejmie się pracy Quń przegra wszędzie i wszystkie sprawy ale on nie płaci to jest zawsze wygrany, jak wygra to mówi wygrałem ,jak przegra ,to przegraliśmy
pisss
3 lata temu
Każdy inny miałby standard w stylu ziobro: CBA, podsłuchy, inwigilacje jego i rodziny, ogłoszenia w mediach aby donosić na niego, szukanie haków, przeszukania, konferencje prasowe z uznaniem jego winy, agent tomek pod przykrywką na siłę wręczający kasę, a tu zero działań!!!! Tak wygląda państwo PiS
lech
3 lata temu
Teraz mogą kraść bez opamiętania.
Krakus
3 lata temu
No i właśnie na tym polega reforma sądownictwa... naszym włos z głowy nie spadnie... a budyń to klepnął. Ciemny ludu czegoż ten rząd i Sejm nie robi dla "ciebie"?
...
Następna strona