Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Giertych do Kaczyńskiego: sprawdźmy się na wykrywaczu kłamstw. Chodzi o dwie wieże i 50 tys. dla księdza

547
Podziel się

Roman Giertych wraz z mecenasem Jackiem Dubois apeluje do Jarosława Kaczyńskiego o przyłączenie się do zażalenia na decyzję prokuratury o braku wszczęcia śledztwa w sprawie budowy tzw. dwóch wież. Na dodatek Giertych wzywa prezesa PiS do poddania się badaniu wariografem.

Giertych i Dubois wzywają Jarosława Kaczyńskiego do poddania się badaniu wykrywaczem kłamstw
Giertych i Dubois wzywają Jarosława Kaczyńskiego do poddania się badaniu wykrywaczem kłamstw (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDzJsFSd

Już 7 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie rozstrzygnie zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie tzw. dwóch wież.

Przypomnijmy: prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie ewentualnego oszustwa, jakiego miał dopuścić się Jarosław Kaczyński wobec austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Decyzja prokuratury zapadła 11 października, ale przedostała się do opinii publicznej dopiero po wyborach parlamentarnych.

bDzJsFSf

Na dodatek, wedle informacji podawanych przez Gazetę Wyborczą, prokurator Renata Śpiewak zastosowała niecodzienny trik: wykorzystała zeznania Jarosława Kaczyńskiego z zupełnie innego postępowania i dołączyła je do akt. Jarosław Kaczyński nie został więc przesłuchany - to można było zrobić bowiem dopiero po ewentualnym wszczęciu śledztwa.

Giertych i Dubois, reprezentujący Birgfellnera złożyli w sądzie zażalenie na decyzję o niewszczynaniu śledztwa. Ten pierwszy opublikował właśnie na swoim profilu na Facebooku list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego.

bDzJsFSl

- Zwracamy się do Pana z apelem o przyłączenie się do zażalenia pełnomocników Geralda Birgfellnera. Tylko takie publiczne wyrażone przez Pana stanowisko mogłoby uchronić opinię publiczną przed powzięciem podejrzeń, że proponowana przez pana ugrupowanie ustawa kagańcowa nie ma na celu wywarcia presji na sędziów rozpoznających sprawy, które są ważne również z Pańskiego, osobistego punktu widzenia - piszą Giertych i Dubois.

Mecenasi idą dalej i proponują Kaczyńskiemu złożenie zeznań w tym śledztwie i wyrażenie zgody, aby te zeznania zostały zweryfikowane przez biegłego przy użyciu wariografu.

bDzJsFSm

- Obecnie jest to coraz częściej stosowana metoda weryfikacji zeznań. Ostatnio z dużym pożytkiem dla ustalenia stanu faktycznego i dla znalezienia dowodów uprawdopodobniających popełnienie poważnego przestępstwa na szczytach władzy została ona zastosowana w spr. afery KNF. Jeżeli jest Pan przeświadczony, że nie oszukał Pan naszego klienta i jeżeli nieprawdą jest, że wręczał on Panu dla ks. Rafała Sawicza kwotę 50 tysięcy złotych, to przecież potwierdzenie takiego stanowiska przy udziale biegłego w ramach procedury badania wariograficznego nie powinno stanowić dla Pana żadnego problemu - piszą prawnicy.

Nawiązują do ujawnionej ostatnio sytuacji, gdy wykrywaczem kłamstw przebadani zostali obaj bohaterowie "afery KNF". Mowa zarówno o Leszku Czarneckim, jak i byłym szefie Komisji, Marku Chrzanowskim. Wariograf wykazał, że Chrzanowski zachowywał się tak, jakby próbował ukryć prawdę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzJsFSG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(547)
To cykor nic ...
rok temu
Panie mecenasie a gdzie taki tchórz i kłamca jak lokator z Nowogrodzkiej podda się badaniu na wykrywaczu kłamstw. W życiu nie - bo jeszcze przez pomyłkę podał by inne przekręty które ma na sumieniu
plop
rok temu
TEN pisowski TCHÓRZ, co spał do 12 ma tyle KŁAMSTW NA KONCIE , że wariograf się ZEPSUJE, NIE WYTRZYMA
Max
rok temu
Przecież po to PiS-owi prokuratura i sądy. Żeby być bezkarnym w każdej aferze. Ciemny lud chyba tego nie dostrzega jak i tego że jałmużny które dostaje są zjadane przez szybki wzrost cen. A skoro ci ludzie są tak mądrzy że nadal głoduję na PiS to nie dziwię się że przez całe życie nic nie osiągnęli.
bDzJsFSH
Obywatel
rok temu
Cały PiS to jedna wielka mafia a prezes to ojciec chrzestny tej organizacji.
nie podda się...
rok temu
wszyscy to wiemy, jest kryształowy jak Banaś Rydzyk i to zero z MS
...
Następna strona