Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Taśmy Kaczyńskiego. Ultimatum Giertycha: czas się skończył

83
Podziel się

- Czas minął. Jeśli do jutra prokuratura nie podejmie żadnej decyzji, odwołamy się do prokuratora nadrzędnego. Jeśli to nie pomoże, złożymy skargę do sądu na przewlekłość" - powiedział mec. Roman Giertych, pełnomocnik Birgfellnera, austriackiego biznesmena, który domaga się od spółki Srebrnej 1,3 mln euro.

Roman Giertych przed przesłuchaniem Geralda Birgfellnera.
Roman Giertych przed przesłuchaniem Geralda Birgfellnera. (PAP, Piotr Nowak)
bEgobNfp

W środę w prokuraturze odbędzie ostatnie przesłuchanie biznesmena.
- Mój klient jest już bardzo zmęczony - mówił Giertych. - Zainwestował swój czas, pieniądze, pracował bardzo ciężko, a na koniec usłyszał: chcesz pieniądze za swoją pracę, to idź do sądu. Jeśli to nie jest oszustwo, to co jest oszustwem w Polsce?

Adwokat austriackiego biznesmena dodał, że oczekuje od prokuratury decyzji o wszczęciu postepowania a także przesłuchania kluczowych w sprawie osób, m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Kujdy.

Pełnomocnicy biznesmena Jacek Dubois i Roman Giertych wskazują, że według Kodeksu postępowania karnego faza sprawdzająca nie może trwać dłużej niż 30 dni, a okres ten został już przekroczony.

bEgobNfr

Prokuratura ukarała Austriaka dwoma karami grzywny - po 3 tys. złotych - za to, że nie stawił się na przesłuchaniach w wyznaczonych terminach. Biznesmen chciał ich przełożenia ze względu na wyjazd do rodzinnego kraju.

Przypomnijmy, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner jest rodzinnie powiązany z Jarosławem Kaczyńskim. Po tym, jak odmówiono mu wypłaty honorarium za wykonany projekt wieżowca, zawiadomił prokuraturę o oszustwie, którego miał się dopuścić prezes PiS.

bEgobNfx
Zobacz także: Zobacz także: Teraz k... my - reaktywacja. Nepotyzm w PiS
bEgobNfS
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(83)
Ben
2 lata temu
Kogoś tu powinni zamknąć
polak
2 lata temu
NAJLEPIEJ JAK AUSTRYJACKA PROKURATURA PRZEJMIE ŚLEDZTWO ROZSTRZYGNIECIE BYŁO BY SZYBKIE
Irena
2 lata temu
Kto to jest, wysoki jak brzoza ,a durny jak kkza?
bEgobNfT
ziutek
2 lata temu
Romciu, czas sie skończyl ale biedaku dla ciebie, przekrecik polegający na pomowieniu może sie tak dla ciebie jak i dla twojego klienta zle skonczyc, straszyc to ty sobie mozesz. Najpierw pajacyku odpowiedz komu wręczyl twoj klient ta lapówke w wysokosci 50 000 zlotych , bo on sam nie wie komu jak zeznal, po drugie gdzie jest to nagranie na ktorym rzekomo pan Kaczynski mowi o tej łapówce ? a po trzecie to czekam kiedy prokuratura zorientuje sie , że to wszystko jest grubymi nicmi szyte i coś mi sie zdaje , ze obaj z tym biznesmenem będziecie mieli klopoty za tą mistyfikacyją afere.
Czy pan jarek...
2 lata temu
Wyborcy PiS tak zwany CIEMNY lud powinien złożyć się na te rachunki i same wieżowce Pokazać prawdziwą miłość do partii
...
Następna strona