Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Taśmy Kaczyńskiego. Wieżowiec przy Srebrnej za 2 mld zł

Spółka Srebrna liczyła, że 190-metrowy wieżowiec "K-Towers" będzie mogła sprzedać za blisko 2 mld zł - wynika z finansowego projektu inwestycji, do którego dotarła "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
O tym, że wieżowiec przy Srebrnej miał być sprzedany za 2 mld zł, wiemy z rozmowy Gerelda Birgfellnera z Kazimierzem Kujdą (Fot: Mateusz Jagielski)

O sprzedaży biurowców przy ul. Srebrnej za 435 mln euro, czyli niemal blisko 2 mld zł, latem 2018 r. rozmawiali Gerald Birgfellner, który przez 14 miesięcy negocjował inwestycję z prezesem PiS, oraz Kazimierz Kujda, ówczesny szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Kujda przez lata był prezesem Srebrnej.

Projekt budowy został zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego latem 2018 r. Z taśm, do których dotarli dziennikarze "Wyborczej" dowiedzieliśmy się, że powodem zaniechania prac była obawa, by nie dawać pretekstu do mówienia, że "partia buduje".

Przypomnijmy, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner jest rodzinnie powiązany z Jarosławem Kaczyńskim. Po tym, jak odmówiono mu wypłaty honorarium za wykonany projekt wieżowca, zawiadomił prokuraturę o oszustwie, którego miał się dopuścić prezes PiS.

Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Powinien zostać przesłuchany?

Prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze. Jak dotąd jako jedyny na pytania śledczych odpowiadał Birgfellner. Dopóki prokuratura nie rozpocznie śledztwa, nie będzie możliwe przesłuchanie innych osób.

Wieżowiec przygotowywany pod kryptonimem "K-Towers" miał być jednym z wyższych budynków w Warszawie. Na 88 tys. m kw. Powierzchni miały się znaleźć biura, hotel, punkty usługowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: srebrna, kaczyński jarosław, Gerald Birgfellner, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2019

twój nickale BREDNIE ,,,, NIC NIE MACIE na Pana Prezesa ,,, więc wypisujecie BREDNIE ,,, za g@wnianą GW ,,,

12-03-2019

szade2 mld dla partyjnych bonzow a dla emerytow, rencistow jednorazowy dodatek 888 zl smiechu warte.

12-03-2019

Czy pan jarek się wyspał ?Mają rozmach skór,,,,, syny

Rozwiń komentarze (787)