Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Taśmy Kaczyńskiego. Wieżowiec przy Srebrnej za 2 mld zł

787
Podziel się

Spółka Srebrna liczyła, że 190-metrowy wieżowiec "K-Towers" będzie mogła sprzedać za blisko 2 mld zł - wynika z finansowego projektu inwestycji, do którego dotarła "Gazeta Wyborcza".

O tym, że wieżowiec przy Srebrnej miał być sprzedany za 2 mld zł, wiemy z rozmowy Gerelda Birgfellnera z Kazimierzem Kujdą
O tym, że wieżowiec przy Srebrnej miał być sprzedany za 2 mld zł, wiemy z rozmowy Gerelda Birgfellnera z Kazimierzem Kujdą (East News, Mateusz Jagielski)
bDUJeQwR

O sprzedaży biurowców przy ul. Srebrnej za 435 mln euro, czyli niemal blisko 2 mld zł, latem 2018 r. rozmawiali Gerald Birgfellner, który przez 14 miesięcy negocjował inwestycję z prezesem PiS, oraz Kazimierz Kujda, ówczesny szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Kujda przez lata był prezesem Srebrnej.

Projekt budowy został zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego latem 2018 r. Z taśm, do których dotarli dziennikarze "Wyborczej" dowiedzieliśmy się, że powodem zaniechania prac była obawa, by nie dawać pretekstu do mówienia, że "partia buduje".

Przypomnijmy, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner jest rodzinnie powiązany z Jarosławem Kaczyńskim. Po tym, jak odmówiono mu wypłaty honorarium za wykonany projekt wieżowca, zawiadomił prokuraturę o oszustwie, którego miał się dopuścić prezes PiS.

bDUJeQwT
Zobacz także: Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Powinien zostać przesłuchany?

Prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze. Jak dotąd jako jedyny na pytania śledczych odpowiadał Birgfellner. Dopóki prokuratura nie rozpocznie śledztwa, nie będzie możliwe przesłuchanie innych osób.

bDUJeQwZ

Wieżowiec przygotowywany pod kryptonimem "K-Towers" miał być jednym z wyższych budynków w Warszawie. Na 88 tys. m kw. Powierzchni miały się znaleźć biura, hotel, punkty usługowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUJeQxu
KOMENTARZE
(787)
szade
2 lata temu
2 mld dla partyjnych bonzow a dla emerytow, rencistow jednorazowy dodatek 888 zl smiechu warte.
Czy pan jarek...
2 lata temu
Mają rozmach skór,,,,, syny
Wolne Słowo
2 lata temu
Historyk Norman Davies o Jarosławie Kaczyńskim! Kaczyński rządzi wszystkim jakby było to jego osobistym politbiurem,zachowuje się jak bolszewik i paranoik! PiS to najbardziej msciwy gang w EUROPIE!
bDUJeQxv
mick
2 lata temu
apel do dziennikarzy nie odpuszczajcie afery srebrna to gwóżdż do politytcznej trumny pisowców
Andrzej
2 lata temu
Powodem zaniechania prac była obawa, by nie dawać pretekstu do mówienia, że "partia buduje". NA RAZIE NIE BUDUJE, ALE CHACHMĘCI.
...
Następna strona