Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Nie mam sobie nic do zarzucenia

939
Podziel się:

- Jestem obywatelem, jak każdy inny. Jeśli trzeba będzie, stawię się w prokuraturze - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z RMF FM. Odniósł się m.in. do afery Srebrnej i list wyborczych do PE.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński tłumaczy się z afery Srebrnej
Prezes PiS Jarosław Kaczyński tłumaczy się z afery Srebrnej (PAP)
bEJLXUqJ

Jarosław Kaczyński w rozmowie z RMF FM odniósł się do zarzutów austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, który twierdzi, że został przez prezesa PiS oszukany.

- Nie zgadzam się z tym sądem, a więcej chętnie opowiem w prokuraturze – stwierdził Kaczyński. Wcześniej podkreślił, że - jeśli będzie taka potrzeba - pojawi się na przesłuchaniu, jednak nie widzi podstaw do wszczęcia śledztwa wobec niego.

bEJLXUqL

- Śledztwo nie ma sensu. Mamy przykład pewnej nierzetelności, ale nie z mojej strony, a ze strony osoby uważanej dzisiaj za bohatera, a nawet ofiarę - powiedział Kaczyński.

Zobacz także: Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Powinien zostać przesłuchany?

- Jestem obywatelem jak każdy inny. Nie mam sobie niczego do zarzucenia - powiedział prezes PiS. Jak dodał, chciał wybudować wieżowiec w centrum Warszawy, by stanowić konkurencję dla Fundacji im. Stefana Batorego.

bEJLXUqR

- Nie będę mówił, jaki mam stosunek do bohatera tej sprawy. Chciałem zrobić coś bardzo dobrego w Polsce. Chodziło mi zupełnie o fundację Batorego, która po prawej stronie nie ma żadnej silnej konkurencji - stwiedził Kaczyński.

- Gdyby ten budynek powstał, Instytut im. Lecha Kaczyńskiego stałby się instytucją bardzo silną, a w dalszej perspektywie, już nie za ludzi mojego pokolenia, mógłby robić jeszcze więcej - dodał prezes PiS.

bEJLXUqS

Kaczyński odniósł się też do swojej roli w instytucie i spółce Srebra. - W spółce żadnej funkcji nie pełnię. Jednak, jako członek Rady Nadzorczej, w pewnym sensie ją reprezentuję - powiedział.

Eurowybory

Kometując listy do Parlamentu Europejskiego, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że "nikogo z kraju nie wypycha". - Wiem, że mi jest przypisywana władza, której nie mam. To nie jest tak, że ja się kogoś pozbywam - stwierdził.

- To jest decyzja tych osób, one nie są zmuszone do wyjazdu z Polski - dodał prezes PiS.

bEJLXUqT

Pytany o to, kto zastąpi Joachima Brudzińskiego w roli szefa MSWiA, Jarosław Kaczyński stwierdził, że w głowie ma już pewne nazwiska.

- Jestem pewien, że zarówno on, jak i Beata Szydło wejdą do Parlamentu Europejskiego. Kto ich zastąpi to kwestia otwarta. Jednak, gdyby mógł pan wejść do mojej głowy, to znalazłby pan tam pewne nazwiska - powiedział prezes PiS w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJLXUrm
KOMENTARZE
(939)
AntyPiS
2 lata temu
On myśli,że jest święty. Ale pewnie nie wie, że kaczek świętych nie ma. On udaje, ze nie wie,że jest największym szkodnikiem Polski. Zasada jest prosta. Jeśli chce rządzić to niech robi to z pozycji Prezydenta czy Premiera. A tak jak teraz to zwyczajnie, nie mając żadnych uprawnień, narzuca obywatelom swoje widzi mi się, i nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności. Nie mam dla niego nawet odrobiny szacunku. To zwykły oszust!!!
aboco
2 lata temu
Oczywiście . Oprócz wora nic mu zarzucić nie można . Jednak się okazało że to wszystko to prawda . Dwie wieże , nie zapłacone prace za dokumentację , jednym słowem wielkie kłamstwo .
obserwator
3 lata temu
Jak to może być ,że Prezes twierdzi ,że nie m co sobie zarzucić skoro z taśm wynika ,że sam proponował temu austrijakowi aby poszedł do sądu a On sam Mu potwierdzi dla kogo była ta budowa. Po drugie jest powiedziane ,że bez J.K nic nie załatwią na ul Srebrnej ,kiedy On na jakiś czas wyjedzie z miasta. Tak więc z tej wypowiedzi widać ,jaki On jest ważnym człowiekiem . mam jednak nadzieje ,że Prokurtura nie ma wyjścia i musi sie tej sprawy podjąć ,gdyż straty wizerunkowe Polski będą większe jak sie myśli . Ponadto widać jaka to jest ta sprawiedliwość w kraju i jak się wszystkich ludzi traktuje bez względu na barwy polityczne w przypadku na faktyczne a nie wyjimaginowne łamanie prawa jak to się wmawia wielu ,,podejrznym '' chociaż będących niewinnymi.. To taka jest ta poltyka prwn w kraju.
bEJLXUrn
jc
3 lata temu
A nie przeforsował przypadkiem szeregowy poseł przekształceń dzierżawy we własność z myślą o tym właśnie biznesie Srebrnej, ku chwale nie kapującego Narodu? Sugerowałbym eksplorację tego wątku...
jc
3 lata temu
Ten typ zazwyczaj nie ma sobie nic do zarzucenia, nie jestem zaskoczony. Intryguje mnie niespójność w tej narracji - na taśmach mówi wielokrotnie, że robota została zrobiona i wynagrodzenie się należy, a teraz mataczy i majaczy o "pewnej nierzetelności, ale nie z mojej strony, a ze strony osoby uważanej dzisiaj za bohatera, a nawet ofiarę". Cynizm, obłuda i zakłamanie, jak zwykle, jak zawsze - prawda jest tuż za rogiem, nieustannie do niej dochodzimy, tylko niezwykle płochliwa jest, no i jakoś nam umyka.
...
Następna strona