Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zarobki w NBP. Jarosław Kaczyński: Są wysokie, nie mamy nic przeciwko obniżce

155
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany na antenie RMF FM o zarobki w NBP stwierdził, że trzeba się zastanowić, czy da się zatrudnić merytoryczne osoby za niższe pieniądze. Dodał jednak, że obniżka wynagrodzeń w NBP jest możliwa.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński komentuje wysokie zarobki w NBP
Prezes PiS Jarosław Kaczyński komentuje wysokie zarobki w NBP (PAP)
bDATDkIB

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę był gościem RMF FM. Dopytywany o zarobki w Narodowym Banku Polskim stwierdził, że są bardzo wysokie.

- Trzeba postawić pytanie o wysokość zarobków. Oczywiście, jest zasadnicza różnica, między bankiem prywatnym a państwowym - powiedział.

bDATDkID

- One są na pewno bardzo wysokie. Warto żeby społeczeństwo mogło się dowiedzieć, jak to było kiedyś - zaznaczył prezes PiS. I zaapelował do prezesa NBP Adama Glapińskiego, żeby o tym opowiedział.

- Dobrze się stało, że te sprawy stały się dziś jawne i mogą być przedmiotem społecznej dyskusji. Jeśli dyskusja pójdzie w tym kierunku, by wynagrodzenia obniżyć to nie mamy nic przeciwko temu - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Zobacz także: Zobacz też: Skrupulatne kontrole w NBP i KNF

Kaczyński powiedział, że należy się zastanowić nad tym, czy rzeczywiście można zatrudniać merytorycznych specjalistów za niższe kwoty, niż są płacone w NBP.

bDATDkIJ

- Nie mówię o osobach zajmujących się tzw. PR-em - zaznaczył.

- Nie chcę tutaj niczego złego mówić o Adamie Glapińskim, ale ta nasza bliska współpraca to jest początek lat 90. On miał wszelkie kwalifikacje by zostać prezesem banku - powiedział Kaczyński.

Przyznał, że chciałby się dowiedzieć, czy podwyżki pojawiły się razem z przyjściem Glapińskiego, bo wtedy "miałby potężne pretensje".

bDATDkIK

- Jeżeli się potwierdzi, że on je podwyższył, to powiem mu, że zrobiłby dobrze, żeby je znowu zmienić, ale ja nie mam żadnych podstaw, by cokolwiek mu nakazać. Ja nie jestem jego przełożonym - powiedział Kaczyński.

- Chciałbym dowiedzieć się, czy te podwyżki miały miejsce za czasów prezesa Glapińskiego, na pewno zaczęlibyśmy poważnie rozmawiać. Będę się jednak starał, żeby te sprawy zostały do końca wyjaśnione - podsumował ten wątek prezes PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDATDkIL
bDATDkJe
KOMENTARZE
(155)
Suweren
2 lata temu
To nie zarobki w NBP są wysokie ale zarobki całego społeczeństwa są niskie!!! Takie propagandowe obniżki kilku pensji dla poklasku nic nikomu nie dają a zwłaszcza tym najbiedniejszym!!! Nie okradajcie pracodawców ogromną masą podatków i opłat by mogli wreszcie godziwie zapłacić swoim pracownikom!!!
piotr12345
2 lata temu
Jaki dobry gospodarz Polski .... jak Anioł z "Alternatywy 4 " .....;-) ;-)
Jaś
2 lata temu
Kolejna farsa
bDATDkJf
nauczycielka ...
2 lata temu
Pracuję uczciwie i ciężko. Też "mam studia". Nawet p. rok nie zarobię "większej połowy" tego co te "nosicielki wielowarstwowego tynku kosmetycznego" w miesiąc!
Nauczyciel
2 lata temu
Ja przed rok nie zarabiam tyle ile te niby dyrektorki w miesiąc!
...
Następna strona